Wintertrip Spitsbergen en omgeving

7-daagse kennismaking Spitsbergen en omgeving

Ontdek Spitsbergen en omgeving. Op deze magische plaats in het hoge noorden bezoekt u de oude steenkoolmijnen, vertrekt u op sneeuwscootersafari en bezoekt u een unieke ijsgrot na een tocht met de hondenslede. Daarnaast gaat u op fjordcruise naar de Nordenskiöld gletsjer met als eindbestemming de verlaten Russische spookstad Pyramiden. Geniet naast de excursies ook van de bijzondere arctische gastronomie.

7-daags programma
Een rijke variatie aan flora & fauna

Schrijf hier in voor dit programma

Longyearbyen

Longyearbyen is de belangrijkste plaats op Spitsbergen met 2.100 inwoners uit meer dan 40 landen. De plaats dankt zijn ontstaan en naam aan de Amerikaanse ondernemer John Munroe Longyear die hier in het begin van de 20e eeuw steenkool exploiteerde. In dit voormalig mijnstadje zijn vooral de kerk en het poolmuseum zeker een bezoek waard.

Perfecte mix van cultuur en avontuur
Uitzonderlijke fauna & flora
Bijzondere gastronomie

Spitsbergen

Svalbard kaart

Geografie: Spitsbergen (of Svalbard) is een eilandengroep in de Noordelijke Ijszee. Enkel het gelijknamige hoofdeiland is bewoond. De 5 grootste eilanden zijn: Spitsbergen, Nordaustlandet, Edgeøya, Barentsz-eiland, Prins Karls Forland.

Klimaat: Ondanks de noordelijke ligging heerst er een relatief mild klimaat in vergelijking met andere gebieden op dezelfde breedtegraad. De gemiddelde temperatuur varieert van -14°C in de winter tot 6°C in de zomer.

Fauna & flora: Langs de westkust bestaat de vegetatie uit bloemen en tapijten van mos en gras. In het noorden en in het oosten zijn de planten kleiner, grote gebieden zijn onvruchtbaar. Ongeveer 60% van Spistbergen is bedekt met 'eeuwig' ijs (permafrost).

Kazachstan - Prachtige natuur en bruisende steden AANRADER