Het kasteel van Kruja ligt op 600 m boven zeeniveau biedt een panoramisch zicht Skanderbeg, de nationale held van de Albanezen, die vooral bekendheid verwierf als bestrijder van het Ottomaanse Rijk Prizren, openluchtmuseum en één van de mooiste steden van het land met heel wat architecturale pareltjes Kerk van Ljevisa Virgin, UNESCO Werelderfgoed in Prizren De kerk van de Heilige Verlosser heeft een indrukwekkend ligging boven de stad Prizren Het Orthodoxe klooster van Decani werd halverwege de 14e eeuw voor de Servische koning Stefan Decanski Doorheen Skopje vindt u tal van impossante standbeelden, zoals hier in het Zenapark Ohrid (UNESCO), gelegen aan het gelijknamig meer Ohrid staat bekend als 'Jeruzalem van Noord-Macedonië' omwille van het grote aantal kerken Op 350 km ten noordwesten van Athene vinden we de bijzondere rotsformaties van Meteora met hun hooggelegen Orthodoxe kloosters Het is een paradijs voor liefhebbers van cultuur en natuur en is sinds 1988 opgenomen op de Werelderfgoedlijst van UNESCO Gjirokastër (UNESCO) is vooral gekend voor zijn traditionele architectuur Gjirokastër is zonder twijfel één van de hoogtepunten van Albanië met een imposante citadel Tegenwoordig doet het kasteel van Gjirokastër dienst als museum Butrint is een klein nationaal park maar het heeft een belangrijke archeologische, wetenschappelijke en toeristische waarde Berat biedt een prachtige mix van oosterse en westerse culturen en tradities We brengen een bezoek aan de citadel van Berat die uitkijkt over de rivier en de moderne stad Binnen de citadelmuren van Berat bevinden zich geruïneerde moskeeën en middeleeuwse orthodoxe kerken, allemaal intact en met gerestaureerde fresco's en iconen In Apollonia bezichtigen we het Griekse Odeontheater, een Byzantijnse kloostertuin en het Nymphaeum Levendig en kleurrijk vormt de eens troosteloze communistische stad Tirana vandaag het kloppend hart van het Albanië

Van Spitsbergen via Noordoost Groenland tot IJsland AANRADER