Noord-Ethiopië met het Ethiopisch Paasfeest

11-daags programma 'Noord-Ethiopië met het Ethiopisch Paasfeest'

Ethiopië biedt een uitzonderlijk historisch patrimonium in zwart Afrika. Axum was reeds in de 1e eeuw voor Christus het centrum van een schitterende beschaving. Lalibela, hoofdstad van Abyssinië, liet spectaculaire monolietkerken bouwen. In de 17e eeuw koos keizer Fasilidas Gondar als hoofdstad. Deze rondreis laat u al deze schitterende monumenten ontdekken temidden van een ongelooflijk mooie natuur.

Bekijk het 11-daags basisprogramma

7-daagse verlenging Omo-vallei
Ethiopië, wieg van het christendom

Fasika, Pasen in Ethiopië

In het Westen volgen wij de Gregoriaanse kalender terwijl Ethiopië de Juliaanse tijdrekening hanteert. Hierdoor valt Pasen op een andere datum dan bij ons, meestal een week later. De avond voor Pasen gaan de orthodoxe christenen naar de kerk voor een lange dienst. Bij de eerste zonnestralen gaan de priesters zingend op stap in hun prachtige gewaden, gevolgd door de gelovigen. Prachtige gekleurde parasols en gouden kruizen worden meegedragen tijdens deze parade.

Compleet en originele rondreis
Het Tanameer met zijn klooster
Prachtige hoogvlakten van Abessinië

Ethiopië in het kort

Geografie: Ethiopië heeft een oppervlakte van 1.104.300km², ongeveer 27x groter dan België.

Klimaat: Ondanks het feit dat Ethiopië dichtbij de evenaar ligt, kent het door de hoogte van het Hoogland een relatief gematigd klimaat. De lager gelegen gebieden, zoals de Danakildepressie en de Ogaden, kennen echter een heet en droog klimaat.

Fauna & flora: De plantengroei is zeer divers door de hoogte- en klimaatverschillen. In de droge gebieden zijn alleen planten die weinig tot geen water nodig hebben. Hoe hoger je gaat hoe minder planten je tegenkomt, alleen bergplanten kunnen er overleven. De planten die er staan zijn heel mooi, bijzonder en zeldzaam. Voor dierenliefhebbers is Ethiopië een paradijs. De kans is groot dat je hier een onbekende diersoort tegenkomt.

Iran - Darius en Xerxes achterna AANRADER
12-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, diverse afreizen in 2018

12-daagse Nederlandstalig begeleide cruise, afreis op 19 mei en 16 juni 2018

Riviercruise op de Douro - MV Spirit of Chartwell AANRADER
8-daagse Nederlandstalig begeleide luxecruise, afreis op 22 juni 2018

10-daagse Nederlandstalig begeleide cruise, diverse afreizen in 2018 en 2019

Lapland de Luxe AANRADER