Noord-Ethiopië met het Ethiopisch Paasfeest

11-daags programma 'Noord-Ethiopië met het Ethiopisch Paasfeest'

Ethiopië biedt een uitzonderlijk historisch patrimonium in zwart Afrika. Axum was reeds in de 1e eeuw voor Christus het centrum van een schitterende beschaving. Lalibela, hoofdstad van Abyssinië, liet spectaculaire monolietkerken bouwen. In de 17e eeuw koos keizer Fasilidas Gondar als hoofdstad. Deze rondreis laat u al deze schitterende monumenten ontdekken temidden van een ongelooflijk mooie natuur.

Bekijk het 11-daags basisprogramma

7-daagse verlenging Omo-vallei
Ethiopië, wieg van het christendom

Fasika, Pasen in Ethiopië

In het Westen volgen wij de Gregoriaanse kalender terwijl Ethiopië de Juliaanse tijdrekening hanteert. Hierdoor valt Pasen op een andere datum dan bij ons, meestal een week later. De avond voor Pasen gaan de orthodoxe christenen naar de kerk voor een lange dienst. Bij de eerste zonnestralen gaan de priesters zingend op stap in hun prachtige gewaden, gevolgd door de gelovigen. Prachtige gekleurde parasols en gouden kruizen worden meegedragen tijdens deze parade.

Compleet en originele rondreis
Het Tanameer met zijn klooster
Prachtige hoogvlakten van Abessinië

Ethiopië in het kort

Geografie: Ethiopië heeft een oppervlakte van 1.104.300km², ongeveer 27x groter dan België.

Klimaat: Ondanks het feit dat Ethiopië dichtbij de evenaar ligt, kent het door de hoogte van het Hoogland een relatief gematigd klimaat. De lager gelegen gebieden, zoals de Danakildepressie en de Ogaden, kennen echter een heet en droog klimaat.

Fauna & flora: De plantengroei is zeer divers door de hoogte- en klimaatverschillen. In de droge gebieden zijn alleen planten die weinig tot geen water nodig hebben. Hoe hoger je gaat hoe minder planten je tegenkomt, alleen bergplanten kunnen er overleven. De planten die er staan zijn heel mooi, bijzonder en zeldzaam. Voor dierenliefhebbers is Ethiopië een paradijs. De kans is groot dat je hier een onbekende diersoort tegenkomt.

Guatemala, El Salvador, Honduras en Belize AANRADER
18-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 28 november 2019

Argentinië - Land van grote contrasten AANRADER

16-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, van 26 otober tot 10 november 2019

Zuid-Afrika Odyssee AANRADER

Wildernislodge Avonturenweek AANRADER
8-daags programma in kleine Nederlandstalige groep, vertrek op 3 maart 2019

8-daags programma in kleine Nederlandstalige groep, vertrek op 30 december 2018, 3 en 24 februari 2019

8-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 27 januari, 3 februari of 3 maart 2019

Lapland Shortbreak AANRADER
5-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 10 maart en 5 april 2019

Wildernislodge Avontuur (Actief) AANRADER
5-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 18 en 26 december, 10 maart en 8 april

5-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 22 december 2018

Ruka Glass Village AANRADER
5-daags individueel programma, dagelijks vertrek tussen 1 december 2018 en 9 april 2019

Rust en natuur Shortbreak in Fins Lapland AANRADER
5-daags individueel programma, dagelijks vertrek tussen 26 november 2018 en 13 april 2019

Rust en natuur Avonturenweek in Fins Lapland AANRADER

Wildernishotel Shortbreak AANRADER
5-daags individueel programma, dagelijks vertrek tussen 1 december 2018 en 15 april 2019

Ranua Wildlife Park - Fins Lapland AANRADER
5-daags individueel programma, dagelijks vertrek tussen 29 november 2018 en 15 april 2019

Avonturenweek Tropisch Lapland AANRADER