Ethiopië, The Queen of Sheba

Diep in de hoorn van Afrika ligt een magnifiek land dat gezegend is met een weergaloze geschiedenis en enkele van de meest authentieke volkeren van het Afrikaanse continent. Het is één van de best bewaarde gebieden van Afrika met epische landschappen. Volop natuur en wild is er in Simien Mountains National Park, de watervallen van de Blauwe Nijl en rond het Tanameer met zijn 14e eeuwse kloosters. Naast de schitterende natuur is er uiteraard ook de authentieke cultuur en een hoop architecturale parels te vinden zoals de Unesco rotskerken in Labilela, majestueuze paleizen van Gondar, de kolossale obelisken in Axum... Ethiopië is een erg mooie bestemming voor ervaren reizigers.

Rijkelijk versierde priesters tijdens de religieuze hoogdagen Verrassend mooie natuurlanschappen van Abessinië

Aksum

Niet ver van de grens met Eritrea ligt de stad Aksum, de heiligste en belangrijkste historische plaats in het noorden van Ethiopië. Belangrijke bezienswaardigheden zijn onder meer de graven van koningen Gebre Meskel en Kaleb, de ruïnes van het paleis van koningin Sheba en de Zion Maryam kerk. Verder staat Axum ook bekend als de laatste rustplaats van de Ark van het Verbond, die volgens de legende door koning Salomo aan koningin Sheba werd gegeven. Sinds 1980 staat Aksum op Unesco's Werelderfgoedlijst.

Gondar

De koninklijke hoofdstad van Ethiopië werd in 1632 gesticht door keizer Fasilidas. In Gondar zijn er een tal van kastelen, gebouwd door verschillende keizers in de loop van 236 jaar. De stad lijkt meer Europees dan Afrikaans en heeft ook islamitische invloeden. Gondar kent een aantal prachtige historische bouwwerken, waaronder het kasteel en de baden van Koning Fasiladas in Portugese stijl.

Simien National Park

Het Simien National Park staat op de Werelderfgoedlijst van Unesco. De hoogste berg is Ras Dashen, op 4.543 meter boven zeeniveau en is toepasselijk genoemd als het dak van Afrika. Het landschap en de verscheidenheid herbergen veel inheemse dieren zoals de Ethiopische wolf, de Walia steenbok en de bekendste inwoner, de Gelada baviaan.

• UNESCO-monumenten zoals de zuilen in Axum

• Prachtige hoogvlakten van Abessinië en het Simien gebergte

• De rotskerken van Lalibela (UNESCO), kloosters Uhra Kidane Mehret aan het Tanameer en de kastelen van Gondar

• Deelname aan het Timkatfestival (afreis januari) of het Meskel festival (afreis september)

• Klein reisgezelschap

Ethiopië

11-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 24 juli 2020

Oezbekistan - Het kruispunt van de Zijderoute AANRADER
12-daagse Nederlandstalig begeleide rondreis, vertrek op 3 april 2020

Wereldexpo Dubai met Oman & Abu Dhabi AANRADER
11-daage Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 13 november 2020 en 12 maart 2021

12-daagse Nederlandstalig begeleide safari met mobiele tent, vertrek op 12 september 2020

8-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis vertrek op 29 december 2019 & 3, 9 en 16 februari 2020