Ontstaan en geschiedenis van de Hanze

Tijdens deze 5-daagse begeleide cultuurreus bezoekt u 7 boeiende steden. Hamburg, de tweede grootste stad van Duitsland, zal u fascineren omwille van de diverse bouwstijlen en de grote haven midden in het centrum. Het had een leidende rol in de Hanze. Lübeck gold in de middeleeuwen als de belangrijkste stad aan de Oostzee. Liefhebbers van de baksteengotiek kunnen hier de talrijke gebouwen bewonderen. Rostock staat geboekstaafd als de belangrijkste Duitse haven aan de Oostzee. Na een turbulente geschiedenis werd het in de 15de eeuw zeer welvarend. In Bad Doberan bevindt zich het belangrijkste cisterciënzerklooster van het Oostzeegebied. Het bijzondere Stralsund mag niet ontbreken met zijn centrum langs alle kanten omgeven door water. In het bekoorlijke hart van Wismar staan prachtige huizen, een monumentale bakstenen kerk en een renaissancistisch paviljoen in het midden van het marktplein. Schwerin, de hoofdstad van de regio Mecklenburg-Vorpommern, ligt pittoresk tussen verschillende meren. Het kreeg in de 16de eeuw zelfs de naam 'Firenze van het noorden'. Op een eiland doemt zelfs een heus sprookjeskasteel op dat tot de verbeelding spreekt.

Hamburg had een leidende rol in de Hanze Rostock staat geboekstaafd als de belangrijkste Duitse haven aan de Oostzee

In de middeleeuwen sloten handelaars en steden akkoorden. Door samen te werken probeerden ze hun handel te beschermen en uit te breiden. Sommige werden gilde genoemd, andere hanze. Op het hoogtepunt bestond ze uit 200 steden, waarvan er 70 steden intensief deelnamen. De overige steden sloten kleinere verdragen. Oorspronkelijk werd de Hanze voornamelijk gevormd door Duitse steden rond de Oostzee. Later vervoegden ook steden in België, Nederland, Duitsland, Polen, Noorwegen, Zweden en de Baltische Staten de Hanze. Tijdens de bloeitijd kwamen ook plaatsen in Engeland, Finland en Rusland erbij.

Het bijzondere Stralsund mag niet ontbreken met zijn centrum langs alle kanten omgeven door water In Wismar vinden we tal van historische gebouwen die getuigen van het rijke verleden

Om alles in goede banen te leiden werden 4 Hanzekantoren opgericht: Brugge dat later verplaatst werd naar Antwerpen, Bergen, Novgorod en Londen. Brugge werd zelfs het financieel centrum voor Noord-Europa, mede dankzij de inbreng van Italiaanse financierders zoals de Medici en Portinari. Veelal werd handel gedreven over de zeeën en rivieren zonder instrumenten en kompas. Pas vanaf de 15de eeuw kwam meer vaartechniek aan boord. Na de economische crisis begon vanaf de 16de eeuw de aftakeling van de Hanze. De grote concurrentie van andere landen die het handelsmonopolie wilden doorbreken, bleek onhoudbaar.

• Leerrijke trip doorspekt met de geschiedenis van de Hanze

• Aandacht voor kunst en cultuur

• Mooie mix van interessante steden

• Nederlandstalige gids ter plaatse

5-daagse onderdompeling in de geschiedenis van de Duitse Hanzesteden

4-daagse begeleide culturele citytrip, vertrek op 3 juni 2021

Volga Dream cruise Sint-Petersburg - Moskou AANRADER
12-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 15 augustus 2021

Geschiedenis van de Duitse Hanzesteden AANRADER
5-daagse Nederlandstalig begeleide cultuurreis, vertrek op 20 augustus 2021

Stockholm - Schoonheid aan het water AANRADER
4-daagse Nederlandstalig begeleide citytrip, vertrek op 30 juli 2021

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/