Maak kennis met een eeuwenoude beschaving

Na de eerste veroveringen van Cyrus de Grote in 550 voor Christus strekte het Perzische Rijk zich uit van de Middellandse Zee tot aan de Indus. Onder de heerser Darius de Grote ontstond samenhang door een nieuw ideaal: respect voor verschillende culturen. De Achaemeniden met Darius en Xerxes als grote leiders heersten over het Perzische Rijk van 530 – 330 voor Christus.

Het prachtige heiligdom van Shiraz De citadel van Rayen

Maak kennis met een land met twee namen: Perzië en Iran. Een eeuwenoude beschaving van onvoorstelbare schoonheid. Raadselachtig met monumentale tempels, roemruchte overblijfselen en paleizen gebouwd door machtige koningen. Het land bleef verbazend authentiek, altijd kleurrijk en vooral anders. De diversiteit aan cultuur, een afwisselend decor en fascinerende archeologische sites zijn verbluffend. De ziel van het land vindt u ook in terrasdorpjes, oases, caravanserails, burchten en Zoroastrische grafmonumenten. U reist langs drukke steden met oogverblindende moskeeën, levendige bazaars, binnenplaatsen, sierlijke tuinen en theehuizen maar u ontdekt evengoed het platteland en de woestijnvlaktes met de lokale gebruiken en de keuken met heerlijke walnoot- en granaatappelrecepten.

De oude Perzische identiteit, ontstaan op een kruispunt van migratie, invasie en handel, die door de aderen van de Iraanse bevolking stroomt, is noch westers noch oosters noch Arabisch. De inwoners tellen een variatie aan etnische groepen. Na een bezoek aan dit land staat geen vooroordeel nog overeind. Onze klanten komen steevast terug met enthousiaste verhalen over hartverwarmende contacten met de bevolking, schitterende steden, cultuurschatten en imposante landschappen. Met een open geest raakt u helemaal in de ban van Iran.

Lees wat anderen schrijven over Iran als reisbestemming:

Iran of Perzië

Iran werd t.e.m. 1935 officieel Perzië genoemd. De naam verwijst naar het Griekse woord Persis, wat afgeleid is van Pars, het landsdeel waar de oude koningen van Iran vandaan kwamen. In 1935 vroeg de toenmalige sjah Reza Pahlavi om voortaan de lokale naam van het land, Iran, te gebruiken. Wegens verwarring met buurstaat Irak werd in 1949 opnieuw Perzië ingevoerd. Na protest kondigde de regering in 1959 aan dat beide namen officieel gebruikt mogen worden.

Zoroastrisme

Omstreeks 1200 voor Christus verkondigde Zarathoestra, de Iraanse profeet, de openbaring van de oppergod Ahura Mazda. Binnen het zoroastrisme vormen verdraagzaamheid en 'goed denken, goed spreken en goed handelen' de rode draad van deze godsdienst, zoals deze ook nog steeds beleefd wordt. De Achaemeniden geloofden dat ze regeerden bij de gratie van Ahura Mazda, de hoogste godheid van de Zoroastriërs. De godheid eiste dat ze tolerant en rechtvaardig waren. Dit bracht loyaliteit en veiligheid voor de onderdanen.

Iran

12-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis Iran

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/