Opent vandaag om 09u30

NIEUW
Emilia-Romagna
Rijke kunststeden en gastronomische verfijning

€ 2.490 per persoon
Italië
Italië - Emilia-Romagna | Rijke kunststeden en gastronomische verfijning
Europa Italië - Emilia-Romagna | Rijke kunststeden en gastronomische verfijning
€ 2.490 per persoon

Dit wordt een zeer intense cultuurreis. Je ontdekt minder bekende kunststeden, prachtige monumenten en kunstschatten van wereldniveau uit het rijke Italiaanse verleden. Dit alles overgoten met een sterke gastronomische traditie, te midden een afwisselende natuur.

van deze Nederlandstalig begeleide groepsreis in Italië
Alle belangrijke steden van Emilia-Romagna én Mantova
Een overvloed aan kunst en culturele hoogtepunten
Enkele werken van Vlaamse kunstenaars
Uitmuntende gastronomie
Centraal gelegen boetiekhotel
Uiterst compleet 7-daags reisprogramma
Brussel ✈ Bologna

Rechtstreekse vlucht naar Bologna. Kort na de middag kom je aan in de hoofdstad van de regio Emilia-Romagna. Check-in voor 6 nachten in het boetiekhotel Art Hotel Commercianti****, gelegen naast de Basiliek San Petronio in hartje Bologna. Lunch in het centrum.

Bologna - Modena - Bologna

Deze morgen rijd je naar Modena (45km), de stad van Pavarotti. Je bezoekt de Duomo, de 12de-eeuwse kathedraal ontworpen door Lanfranco. De reliëfs op de westelijke gevel zijn van de hand van de beeldhouwer Wiligelmo. Het is een goed voorbeeld van vroegromaanse kunst. De klokkentoren van de kathedraal, de Torre Ghirlandina, werd pas 2 eeuwen later voltooid en helt over. Vlakbij staat het standbeeld van de tenor Luciano Pavarotti.

Mantova

Vertrek naar Mantova of Mantua (100km), een romantische stad. Het historische centrum toont tal van hoge bakstenen muren, koepels, torens en rode pannendaken.

Bologna - Parma - Bologna

Vandaag bezoek je het elegante en welvarende Parma. De stad vormt het symbool van lekker eten en heeft een schat aan mooie gebouwen, schilderijen en beeldhouwkunst. Verdi, de dirigent Toscanini die hier geboren werd, en de violist Paganini woonden in Parma. Je bezoekt het bisschoppelijk complex, met de fraaie romaanse Duomo en het octogonale Battistero (doopkapel), het meest homogene middeleeuwse monument van Italië met sublieme fresco’s.

Bologna - Ferrara - Bologna

Deze voormiddag vertrek je naar Ferrara (50km). Je wandelt doorheen het gezellige centrum met zijn middeleeuwse sfeer. Het imposante en stoere Castello Estense met grachten en torens illustreert duidelijk de macht en de rijkdom van de familie d’Este.

Bologna

In de voormiddag wandel je naar de Via Zamboni. Je houdt kort halt aan het theater van de stad en de diverse palazzi die momenteel dienst doen als universiteitsgebouwen. Deze ochtend staat ook in het teken van de muziek. Je bezoekt in de Strada Maggiore het Museo della Musica. Hier kan je originele partituren van Tartini, Martini, Vivaldi en ook van de Vlaamse meester Adriaan Willaert bekijken.

Bologna ✈ Brussel

Transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht met Brussels Airlines.

7-daagse begeleide rondreis
22/10/24
Volzet
€ 2.490
€ 2.490
Singletoeslag: € 390
Minimum aantal deelnemers: 16
  • Vluchten Brussel–Bologna heen en terug inclusief alle gekende luchthaventaksen
  • Logies in het boetiekhotel Art Hotel Commercianti****
  • Lichte lunches en zeer verzorgde diners
  • Dranken bij de maaltijden
  • Autocar met airco ter plaatse
  • Lokale gids voor de vermelde sites
  • Alle vermelde toegangsgelden
  • Nederlandstalige begeleiding vanaf Brussel
  • BTW, Vlaamse Bijdrage Solidariteit
  • Overige dranken