IN DE KIJKER
Sicilië
De Grieken & Normandiërs achterna

€ 3.190 per persoon
Italië
Italië - Sicilië | De Grieken & Normandiërs achterna
Europa Italië - Sicilië | De Grieken & Normandiërs achterna
€ 3.190 per persoon
Benvenuti in Sicilia

Benvenuti in Sicilia. Gedomineerd door de Etna, vat Sicilië de geschiedenis van de Middellandse Zee samen. Het kruispunt tussen Europa en Afrika, een bevoorrechte positie waar beschavingen elkaar ontmoetten en verrijkten. Tijdens deze 9-daagse groepsreis ontdek je de schoonheid van prachtig bewaarde Griekse tempels, Normandische kathedralen en Siciliaanse barok.

van deze Nederlandstalig begeleide groepsreis in Italië
Veel Unesco-werelderfgoed
Prachtige mozaïeken
Goed bewaard gebleven tempels
Schitterende barok
Kunst, cultuur en flair
De symboliek van een vulkaan
Uiterst compleet 10-daags reisprogramma
Brussel ✈ Catania – Gardini Naxos

Vlucht naar Catania. Transfer naar het hotel, check-in, diner en overnachting in Giardini Naxos.

Giardini Naxos – Catania – Taormina – Giardini Naxos

Rit naar Catania dat gedomineerd wordt door de imposante vulkaan Etna. Catania is een prachtige barokke stad aan de Ionische Zee, in een uitgestrekte vlakte met sinaasappelplantages. Veel voetpaden en gebouwen zijn opgetrokken uit zwarte lavasteen. De buitengewone schoonheid van deze Siciliaanse stad werd vorm gegeven door zijn duizendjarige geschiedenis, door de monumenten met Grieks-Romeinse, Byzantijnse, Arabische en Normandische invloeden, tot aan de Siciliaanse barokstijl. Het meest emblematische monument is de kathedraal van Sant’Agata.

Giardini Naxos – Syracuse – Noto - Modica

Vandaag staat nog zo’n schitterende stad op het programma: Syracuse (Unesco). Het is de geboorteplaats van de wiskundige en ingenieur Archimedes.

Modica – Ragusa – Modica

Ook vandaag viert de barok hoogtij met een bezoek aan Ragusa. Je wandelt van de kathedraal van San Giorgio met zijn oude portaal uit het Nora-tijdperk naar de Giardino Ibleo, die een prachtig uitzicht biedt op de Hyblaeïsche bergen en de Irminio-vallei, en verder naar het Palazzo la Rocca met balkons vol pittoreske maskers.

Modica – Piazza Armerina – Agrigento

Piazza Armerina, gelegen in het hart van Sicilië, tussen de kale golvende lijnen van het Erei-gebergte is de eerste stop. Je verkent het historisch centrum met zijn middeleeuwse en barokke gebouwen, gevolgd door de prachtige Villa Romana del Casale (Unesco-werelderfgoed) op slechts enkele kilometer buiten de stad.

Agrigento – Selinunte – Mazara Del Vallo

De ochtend is gewijd aan een rondleiding door de Vallei der Tempels. Op deze prachtige plek staan 8 Griekse tempels, gebouwd tussen 510 en 430 v.C. Vooral deze van Concordia met zijn 34 zuilen verdient extra aandacht. Het is een van de best bewaarde Dorische tempels ter wereld. Je geniet van het uitzicht, het landschap en herbeleeft de oude tijden tussen geschiedenis, mythen, legenden en de laatste archeologische ontdekkingen.

Mazara Del Vallo – Erice – Segesta - Palermo

Erice, ook wel de stad van Venus genoemd, is een van de meest sfeervolle stadjes in het westen. Het ligt op de top van een geïsoleerde rots op 750m boven de zeespiegel. De smalle straatjes, natuurstenen huizen, tal van kerkjes, het Noorse kasteel, de stadsomwalling en het fenomenale uitzicht op de zoutpannen en de Egadische eilanden lonen de moeite. Op de top van de Monte San Giuliano voel je de sfeer van de middeleeuwen.

Palermo

Vandaag wacht een rondleiding door de kleurrijkste stad van Sicilië. De oorsprong van de hoofdstad van Sicilië gaat terug tot de tijd van de Fenicische kolonisatie, in de 7de eeuw v.C. Ze noemden het Panormos of ‘haven’. Onder de Romeinen werd het een welvarende stad maar het hoogtepunt kwam onder de Arabische heerschappij. De stad breidde alsmaar uit en er heerst momenteel een drukte van jewelste. Je verkent alle belangrijke historische wijken, de grote kerken, paleizen en theaters. In Palermo leer je de Arabisch-Normandische architectuur kennen door een bezoek aan de kerk van San Giovanni degli Eremiti en het Koninklijk Paleis met de Palatijnse kapel. Je gaat naar de kathedraal die de graven bewaart van de keizers Frederik II en Hendrik VI, van de koning van Sicilië Roger II en zijn dochter Costanza d’Altavilla.

Palermo – Monreale – Cefalu - Palermo

Vertrek naar Monreale, net buiten de stad. De beroemde Normandische kathedraal herbergt het grootste Byzantijnse mozaïekwerk ter wereld. Ongeveer 6.400m² decoratie die op artistieke wijze de geschiedenis van de verlossing van de mens uitdrukt, van de schepping tot de apotheose van het Laatste Oordeel.

Palermo ✈ Brussel

Na het ontbijt, transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht naar Brussel.

9-daagse begeleide groepreis
07/09/24
€ 3.190
€ 3.190
Single toeslag: € 390
Minimum aantal deelnemers: 14
  • Vluchten, inclusief alle gekende luchthaventaksen
  • Transfers en transport ter plaatse
  • Overnachtingen in de vermelde hotels of gelijkwaardig, inclusief hoteltaksen
  • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken
  • Engelstalige gids voor de vermelde bezoeken
  • Wijnproeverij
  • Nederlandstalige begeleiding vanaf Brussel
  • BTW & bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden
  • Fooien voor gids en chauffeur