Wenen laat zich makkelijk omschrijven als stad van muziek, jugendstil, barok, musea, stadsparken, Sissi… Een historische stad met een enorme erfenis die een gemoedelijke sfeer uitstraalt. Deze 4-daagse culturele groepsreis leidt je langs de meesterwerken die de schilders Klimt en Schiele, de architect Wagner en de kunstenaar Moser nalieten.
Rond 1900 kende Wenen een sterke bloei. Het was de tijd dat de kunstenaars en de architect nieuwe stijlen ontwikkelden. Hun dood in 1918 viel samen met het einde van het Habsburgse Rijk, na 7 eeuwen regeren. Het Belvedere en het Leopold Museum bezitten ‘s werelds grootste collectie van Klimt met o.a. ‘De Kus’ en Schiele met o.a. ‘Wally Neuzil’. Moser was de eerste grafisch designer in de stad en Otto Wagner ontegensprekelijk de meest opmerkelijke figuur van de Weense architectuur in die tijd. Hij bracht de geschiedenis en de jugendstil samen met de Stadtbahn als eerste markant werk. Nadien ontwierp hij nog heel wat interessante bouwwerken. De vier waren de protagonisten van het Weense modernisme.
Muziek vormt een onmisbaar ingrediënt in de Weense leefwereld: concerten, strijkkwartetten, opera’s… aangevuld met de Weense wals. Weinig componisten werden in Wenen geboren maar velen kwamen er wonen en werken: Haydn, Mozart, Mahler, Beethoven, Schubert, Brahms, Strauss en nog vele anderen.
Kortom, wie in Wenen is, vergaapt zich aan mooie stadsparken, prachtige gebouwen, klassieke en hedendaagse musea. Dit alles wordt verweven met de typische Weense gebruiken, een smeltkroes van invloeden in de stad van vele grote namen.