Opent vandaag om 09u30
050/33 25 10
info@asteriaexpeditions.be





NIEUW
Oezbekistan & Turkmenistan
Eeuwenoude karavaansteden
 
Nederlandstalig begeleide groepsreis
€ 4.490 per persoon
Oezbekistan & Turkmenistan
Oezbekistan & Turkmenistan | Eeuwenoude karavaansteden
Azië & Oceanië Oezbekistan & Turkmenistan | Eeuwenoude karavaansteden
€ 4.490 per persoon

In Oezbekistan en Turkmenistan komen eeuwenoude verhalen tot leven. De legendarische zijderoute verbond karavanen handelaars en reizigers. Een tijd van handel en intellectuele uitwisseling. Beide landen weten te verrassen met hun boeiende geschiedenis, bijzondere architectuur en oneindige landschappen.

 

Kom deze reis voorproeven tijdens een infosessie
donderdag 28 november 2024 van 16u00 tot 17u00 in Brugge
Onze specialisten beantwoorden er je vragen en je krijgt prachtige beelden te zien.
Niet te missen highlights
van deze Nederlandstalig begeleide groepsreis in Oezbekistan & Turkmenistan
Roemrijke historische steden
Bijzondere architectuur van vroeger tot nu
Muzikale voorstellingen
Oog voor lokale ambachten, specialiteiten en folklore
Overnachting in een yurt nabij de Darvaza-gaskrater
Programma
Uiterst compleet 16-daags reisprogramma
Dag 1
Brussel ✈ Tasjkent

Indirecte vlucht naar Tasjkent, de hoofdstad van Oezbekistan. De aankomst is voorzien kort na middernacht. Overnachting in Lotte City Hotel Tasjkent Palace**** of gelijkwaardig.

Dag 2
ontbijt
lunch
diner
Tasjkent

Je bezoekt het mooie architecturaal complex Khast Imam met de Barak-Khan Madrassah (school), de moskee Tellia Sheikh en het mausoleum Kaffal Shashi. 

Dag 3
ontbijt
lunch
diner
Tasjkent - Samarkand

Vroeg in de ochtend transfer naar het station om aan boord te gaan van de hogesnelheidstrein naar Samarkand. Je bagage wordt apart vervoerd. 

Dag 4
ontbijt
lunch
diner
Samarkand

De geschiedenis van Samarkand, een stad met tal van legendes, gaat 25 eeuwen ver. Het was het centrum van Sogdiana en weerstond veel invasies van Alexander de Grote. 

Dag 5
ontbijt
lunch
diner
Samarkand

Vandaag startmet een bezoek aan het mausoleum van Gur Emir en het graf van de Timoerdynastie - de trots van Samarkand – met een bijzonder mooie turqoiseblauw geribbelde koepel.

Dag 6
ontbijt
lunch
diner
Samarkand - Gijduvan - Buchara

Via de koninklijke weg vertrek je naar Buchara. 

Dag 7
ontbijt
lunch
diner
Buchara

De architecturale parel Buchara is het mekka van de Centraal-Aziatische Islam. Hier werden meer Hadith - overleveringen over en uitspraken van Mohammed - verzameld dan op eender welke andere plek. Marco Polo koos 3 jaar voor Buchara als verblijfplaats ter voorbereiding op zijn verdere reizen. Grote koepels met azuurblauw en turquoise mozaïekwerk volgens de Perzische traditie kenmerken de stad. De motieven zijn de ene keer puur geometrisch, dan weer heel figuratief.

Dag 8
ontbijt
lunch
diner
Buchara

Vandaag staat in het teken van de verdere verkenning van Buchara. 

Dag 9
ontbijt
lunch
diner
Buchara - Merv - Mary

Na het ontbijt transfer naar de grensovergang tussen Oezbekistan en Turkmenistan ‘Alat/Farap’. 

Dag 10
ontbijt
lunch
diner
Mary - Ashgabat

Bezoek aan het Museum van Etnografie en stadstoer inclusief de Juma Moskee en de centrale bazaar. 

Dag 11
ontbijt
lunch
diner
Ashgabat - Nisa - Ashgabat

Vandaag verken je Ashgabat en omgeving. Je begint met een excursie naar de archeologische vindplaats van Nisa, de hoofdstad van het Parthische Rijk dat 2.000 jaar geleden ontstond.

Dag 12
ontbijt
lunch
diner
Ashgabat - Darvaza

Deze morgen wandel je door de Oriëntaalse bazaar ‘Altyn Asyr’, vertaald uit het Turkmeens ‘Gouden Eeuw’, ook bekend als Tolkuchka’ 

Dag 13
ontbijt
lunch
diner
Darvaza - Kunya-Urgench - Nukus

Transfer naar Kunya-Urgench, een stad op het grondgebied van de oude staat Khorezm. 

Dag 14
ontbijt
lunch
diner
Nukus - Khiva

In Nukus krijg je een rondleiding door het Savitsky Art Museum, ook bekend als het Museum van Verboden Kunst. Dit is ’s werelds belangrijkste collectie van 20ste-eeuwse Russische avant-garde-schilderkunst. Veel van deze werken werden gered door Igor Savitsky van vernietiging door de Sovjet-autoriteiten. Ze bevat belangrijke werken van Sokolov, Komarovskiy en de Amaravella-groep.

Dag 15
ontbijt
lunch
diner
Khiva

Je gaat op verkenning door Itchan Kala, letterlijk ‘binnenstad van Khiva’. Er wacht een schat aan oriëntaalse architectuur. 

Dag 16
Khiva &✈ Brussel

In de vroege ochtend transfer naar de luchthaven en indirecte vlucht naar Brussel.

Vertrekdata en prijzen
16-daagse begeleide rondreis
Prijs per persoon
30/09/25
€ 4.490
€ 4.490
Singletoeslag: € 690
Minimum aantal deelnemers: 12
Wat is inbegrepen?
  • Vluchten, inclusief taksen
  • Transfers en transport ter plaatse
  • Overnachtingen in de vermelde hotels of gelijkwaardig en 1 overnachting in een yurt (verplicht 2 personen per tent)
  • Vol pension
  • De vermelde muzikale optredens
  • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken
  • Lokale Engelstalige gids
  • Nederlandstalige begeleiding vanaf Brussel
  • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden
Niet inbegrepen
  • Annulatie- en/of bijstandsverzekering
  • Visum voor Turkmenistan
  • Dranken
  • Fooien
Annulatievoorwaarden
  • Van inschrijving tot 6 maanden voor afreis: 30% van de totale reissom
  • Van 6 tot 3 maanden voor afreis: 75% van de totale reissom
  • Minder dan 3 maanden voor afreis: 100% van de totale reissom
Een divisie van Reizen van Renterghem

Reislicentie A 1095
Korte Zilverstraat 6
8000 Brugge

+32 (0)50 33 25 10
info@asteriaexpeditions.be
ONS AANBOD
OVER ONS
VOLG ONS
Copyright © 2024 Asteria Expeditions
AECO
CLIA
IAATO
IATA
VVR
UFTAA
MSAMLIN