Nu geopend

Armenië & Georgië
Unesco-werelderfgoed in een overweldigend natuurkader

€ 3.990 per persoon
Armenië & Georgië
Armenië & Georgië | Unesco-werelderfgoed in een overweldigend natuurkader
Europa Armenië & Georgië | Unesco-werelderfgoed in een overweldigend natuurkader
€ 3.990 per persoon

Als het ware verscholen in de Kaukasus, liggen de twee verborgen parels Armenië en Georgië. Prachtige landen, bezaaid met Unesco-werelderfgoed. Ze staan garant voor eeuwenoude kerkjes en kloosters in een adembenemend natuurlandschap, verrassende antieke steden en pure gastvrijheid. Onbekend is onbemind? Niet meer na deze 14-daagse groepsreis.

van deze Nederlandstalig begeleide groepsreis in Armenië & Georgië
Indrukwekkend natuurschoon met prachtige zichten
Wijnproeverij op een fantastisch domein in Georgië
De spectaculaire Military Highway
Bruisende steden Tbilisi en Yerevan
Een veelheid aan Unesco-werelderfgoed met uniek gelegen kloosters en kathedralen
Uiterst compleet 14-daags reisprogramma
Brussel ✈ Yerevan

Rechtstreekse vlucht van Brussel naar Yerevan. Aankomst net voor middernacht en transfer naar het stadscentrum.

Yerevan - Zvartnots - Echmiadsin - Yerevan

Vandaag rij je naar Zvartnots waar je de ruïnes van de St. Gregoriuskerk bezoekt, één van de meest originele meesterwerken van de Armeense architectuur. Je ziet er prachtige kapitelen met het monogram van Nerses (641-662).

Yerevan - Khor Virap - Noravank - Goris

Vroeg vertrek naar Khor Virap, een pelgrimsplaats met fabuleus zicht op de mythische Ararat-berg. Koning Tiridates IV hield er gedurende 13 jaar Gregorius de Verlichter gevangen, vandaar de bekendheid van het klooster.

Goris - Tatev - Sevan - Dilijan

Deze ochtend bewonder je het Tatev-klooster, gebouwd in de 9de eeuw. Deze adembenemende plek aan de rand van een ravijn bereik je via een spectaculaire rit met de langste kabelbaan ter wereld, bijgenaamd ’ De vleugels van Tatev’.  Tijdens het overbruggen van de 5.752m geniet je van een prachtig uitzicht op het klooster en de Vorotan-kloof.

Dilijan - Goshavank - Haghartsin - Dilijan

Wandeling in Dilijan. Deze lieflijke stad omgeven door canyons, bossen en bergen wordt geheel terecht ‘Klein Zwitserland’ genoemd. Het was een belangrijk kuuroord in de laatste decennia van de Sovjet-Unie.

Dilijan - Sanahin - Haghpat - Akhtala - Tbilisi

Bezoek aan de kloosters van Sanahin en Haghpat (Unesco). Ze dateren uit de welvarende periode van de Kiurikian-dynastie en de Zakarian-prinsen.

Tbilisi

Stadstoer door Tbilisi, de bruisende hoofdstad van Georgië. Vanop het plein rond de  13de-eeuwse Metekhikerk heb je een mooi zicht op de stad en de Mtkvari-rivier.

Tbilisi - Mtskheta - Ananuri - Kazbegi

Na het ontbijt rit naar Mtskheta, tot de 6de eeuw de hoofdstad van Georgië. De stad is strategisch gelegen waar de rivieren Mtkvari en Aragvi samenvloeien.

Kazbegi - Mukhrani - Gori - Uplistsikhe - Borjomi

Rit met wagens tot aan de Heilige Drievuldigheidskerk van Gergeti, de bezienswaardigheid van Kazbegi. De ligging op 2.100m hoogte in een indrukwekkend berglandschap levert een adembenemend zicht.

Borjomi - Vardzia - Akhaltsikhe - Yerevan

Rit naar de 12de-eeuwse grottenstad Vardzia. Koning Giorgi III besloot er een stad te bouwen die door zijn ligging beschermd zou zijn tegen aanvallen van Mongolen.

Yerevan

Yerevan was ooit een belangrijk knooppunt op de handels-en karavaanroutes. In het begin van de 20ste eeuw werd de stad heraangelegd bovenop de oude stad.

Yerevan - Geghard - Garni - Yerevan

Rit naar Geghard. In het 13de-eeuwse kloostercomplex (Unesco) met een bijzondere lichtinval en akoestiek in een mooi omringend natuurlijk kader. De naam van het klooster betekent speer, wat verband houdt met de legende dat hier de speer werd bewaard waarmee Jezus Christus tijdens de kruisiging zou zijn doorboord.

Yerevan ✈ Brussel

Na een rustige ochtend, sluit de voormiddag af met een degustatie in het cognacbedrijf Ararat, opgericht in 1887.

Dag 14
Brussel

10/05/25
€ 3.990
€ 3.990
Singletoeslag: € 690
Minimum aantal deelnemers: 14
  • Vluchten, inclusief taksen
  • Transfers ter plaatse
  • Overnachtingen in de vermelde hotels of gelijkwaardig
  • Uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken
  • Water, koffie en thee inbegrepen tijdens de maaltijden
  • Wijndegustatie en cognacdegustatie
  • Nederlandstalige begeleiding vanaf Brussel
  • Lokale Engelssprekende gids tijdens de bezoeken
  • Camera- en fotorechten in musea en sites
  • Het programma is onderhevig aan wijzigingen of omwisselingen van locaties
  • Er wordt echter steeds gestreefd naar eenzelfde niveau van inhoudelijke bezoeken en van hotels.