Verscholen & mystiek Himalaya-koninkrijk
Bhutan

 
Bhutan
Verscholen & mystiek Himalaya-koninkrijk | Bhutan
Azië & Oceanië Verscholen & mystiek Himalaya-koninkrijk | Bhutan
Vanaf € 6.695 per persoon

Het koninkrijk Bhutan ligt verscholen in de Himalaya. De boeddhistische cultuur leeft er sterk en bleef in de vorm van talrijke mysterieuze kloosterburchten en tempels door de eeuwen heen intact. Het ongerepte landschap is overweldigend en wordt gekenmerkt door hoge bergen, dichte bebossing en een uitzonderlijke fauna en flora. Als extra’s woon je het Rhododendron Festival bij en maak je een korte verkenning van Kathmandu in Nepal.

Niet te missen highlights
van deze Nederlandstalig begeleide groepsreis in Bhutan
Sublieme mix van cultuur & natuur
Bijwonen van het Rhododendron Festival
Het indrukwekkende Tijgersnest
Schitterende uitzichtpunten
Korte verkenning van Kathmandu
Peter L. (67) uit Kortrijk
 Een heel mooie reis, zowel qua natuur als cultuur. Het toerisme staat er nog in zijn kinderschoenen, maar je merkt dat ze snel leren.  
Programma
Uiterst compleet 14-daags reisprogramma
Dag 1
Brussel ✈ Kathmandu

Vlucht van Brussel naar Kathmandu.

Dag 2
lunch
diner
Kathmandu

Aankomst in Kathmandu. Op de luchthaven word je verwelkomd door de gids en de chauffeur. Ze nemen je meteen mee naar de Boudhanath Stoepa.

Dag 3
ontbijt
lunch
diner
Kathmandu ✈ Paro - Thimphu

Je neemt een vroege vlucht naar Paro, de enige internationale luchthaven van Bhutan bekend om zijn spectaculaire ligging tussen de bergen van de Himalaya. 

Dag 4
ontbijt
lunch
diner
Thimphu

Je begint in het Motithang Takin Preserve, waar je de takin kan zien, het nationale dier van Bhutan. 

Dag 5
ontbijt
lunch
diner
Thimphu - Rhododendron Festival - Punakha

Via de schilderachtige Dochula Pass (3.100 m), één van de mooiste bergpassen van Bhutan, vertrek je richting Punakha. 

Dag 6
ontbijt
lunch
diner
Punakha - Bumthang

Vroeg in de ochtend vertrek je naar de schilderachtigeBumthang regio, die uit 4 grote valleien bestaat.

Dag 7
ontbijt
lunch
diner
Bumthang

Je begint de dag met een bezoek aan de Jakar Dzong, initieel gebouwd als klooster en later omgebouwd tot dzong. 

Dag 8
ontbijt
lunch
diner
Bumthang - Punakha

Rit naar Punakha. Onderweg hou je halt bij de Ta Dzong, een oude wachttoren van 5 verdiepingen. 

Dag 9
ontbijt
lunch
diner
Punakha - Paro

Vertrek naar het noorden van Punakha voor een korte excursie naar de Khamsum Yuelley Namgyel Chorten die majestueus op een strategische heuvelrug boven de Punakha-vallei staat. 

Dag 10
ontbijt
lunch
diner
Paro

Je start bij de Drukgyel Dzong, een overwinningsfort uit de 17de eeuw. 

Dag 11
ontbijt
lunch
diner
Paro - Taktshang-klooster - Paro

Na een vroeg ontbijt is het 13km rijden tot Taktshang voor één van de meest iconische plekken van Bhutan: het Tijgersnest. 

Dag 12
ontbijt
lunch
diner
Paro ✈ Kathmandu

Je neemt een vroege vlucht naar Kathmandu, Nepal.

 

Bij aankomst in Kathmandu vertrek je meteen Bhaktapur Durbar Square, ook wel ‘stad van de gelovigen’ genoemd. Deze voormalige koningsstad staat bekend om zijn uitzonderlijk goed bewaarde middeleeuwse architectuur en geeft een mooie inkijk in het traditionele stadsleven van Nepal. Een wandeling brengt je naar sfeervolle steegjes, traditionele pleinen en rijkelijk versierde tempels. Tot de belangrijkste bezienswaardigheden behoren Durbar Square, de Golden Gate, het Paleis met 55 Ramen, de Nyatapole-tempel en de Bhairavnath-tempel. De authentieke sfeer en verfijnde houtsculpturen maken van Bhaktapur één van de meest bijzondere culturele sites van Nepal.

Dag 13
ontbijt
lunch
Kathmandu

Na het ontbijt check je uit bij het hotel en start de ontdekking van Kathmandu Durbar Square in het historische hart van de hoofdstad. 

Dag 14
Kathmandu ✈ Brussel

Aankomst in Brussel.

Vertrekdata en prijzen
14-daagse begeleide rondreis
Vertrekdatum Prijs per persoon
17/09/26Volzet
€ 6.695
€ 6.695
18/04/27
€ 6.995
€ 6.995
Singletoeslag: € 1.250
Minimum aantal deelnemers: 12, maximum: 18
Wat is inbegrepen?
  • Internationale vluchten heen en terug, taksen inclusief
  • Transfers en transport ter plaatse
  • 11 overnachtingen in de geselecteerde of gelijkwaardige hotels (2 nachten in Kathmandu + 9 in Bhutan)
  • Vol pension
  • Alle uitstappen en toegangsgelden voor de vermelde bezoeken
  • Ongelimiteerd water gedurende het ganse verblijf in Bhutan
  • De verplichte lokale overheidstaksen
  • De verplichte SDF - Sustainable Development Fee
  • Visum voor Bhutan: $ 40
  • Nederlandstalige begeleiding vanaf Brussel
  • Lokale Engelstalige gidsen
  • Bijdrage Vlaamse Solidariteit Reisgelden
Niet inbegrepen
  • Annulatie- en/of bijstandsverzekering
  • Dranken
  • Persoonlijke uitgaven
  • Visum Nepal bij aankomst: $ 30
  • Fooien: we vragen elke deelnemer $ 120 per persoon in cash mee te nemen
Opmerkingen
  • Een goede conditie is aangeraden, vooral voor de klim naar het beroemde Tiger’s Nest (Paro Taktsang). De tocht is pittig vanwege steile paden en hoogteverschillen, maar je kunt het op eigen tempo doen. Gemiddeld duurt de wandeling 4u. Halverwege kun je even op adem komen in de Taktsang Cafetaria met zicht op het klooster en eventueel daar wachten op de rest van de groep.
Annulatievoorwaarden
  • Van inschrijving tot 6 maanden voor afreis: 30% van de totale reissom
  • Van 6 tot 3 maanden voor afreis: 75% van de totale reissom
  • Minder dan 3 maanden voor afreis: 100% van de totale reissom
Een divisie van Reizen van Renterghem

Reislicentie A 1095
Korte Zilverstraat 6
8000 Brugge

+32 (0)50 33 25 10
info@asteriaexpeditions.be
ONS AANBOD
OVER ONS
VOLG ONS
Copyright © 2026 Asteria Expeditions
AECO
CLIA
IAATO
IATA
VVR
UFTAA
MSAMLIN