Budapest en Gödöllö - Symfonie van muziek & cultuur | 5 dagen

5-daagse Nederlandstalig begeleide cultuurreis, vertrek op 13 april 2023

Dag 1: BRUSSEL - BUDAPEST

Avondvlucht vanuit Brussel naar Budapest.
Transfer en check-in in het Palazzo Zichy hotel****, een luxe paleishotel in het centrum van Pest.

Dag 2: BUDAPEST (O + L + D)

Ontbijt in het hotel.

Eerste kennismaking met de stad. Transfer per privébus naar het Heldenplein voor een wandeling met het Hongaars Muziekhuis en het Museum van Etnografie van buitenaf.

's Middags lunch met dranken inbegrepen.

Maak een art nouveauwandeling in het stadsdeel LipotvarosHet voormalig posterijgebouw met een uitzonderlijke façade in art nouveaustijl

Na de middag volgt een art nouveauwandeling door de stad. In het stadsdeel Lipotvaros bezichtig je de voormalige Posterijen met een uitzonderlijke façade in art nouveaustijl.

Transfer met een privébus naar een stijlvol restaurant Varosligeti Café voor het diner. Een glas cava en dranken bij de maaltijd zijn inbegrepen.

Overnachting in het Palazzo Zichy hotel****.

Dag 3: BUDAPEST (O + L + D)

Je start met een bezoek aan het stadsdeel Buda. De panoramische wandeling op het vissersbastion, tevens Unesco-monument, biedt een fantastisch uitzicht op het stadsdeel Pest, de Kettingbrug, het parlementsgebouw en de Donau. Het geheel werd gebouwd in 1896 als onderdeel van de eeuwfeesten. De 7 torens zijn door gewelfgangen met elkaar verbonden.

Afsluiten doen we met het Bastion van de Vissers, tevens Unesco-monument Bezoek aan de Matthias Kerk in de Hongaarse hoofdstad

De Matthiaskerk vormt een van de belangrijkste bouwwerken uit het middeleeuwse Hongaarse koninkrijk. De naam komt van de Hongaarse koning Matthias Corvinus (1458-1490), die hier zijn beide huwelijken liet voltrekken. De kroningen van de laatste Hongaarse koningen vonden eveneens hier plaats. De oorspronkelijke kerk, in het midden van de 13de eeuw gebouwd, kreeg de huidige vorm tussen 1874 en 1896. De kerk is muziekhistorisch heel interessant. De 'Hongaarse kroningsmis' van Franz Liszt werd hier voor de allereerste keer opgevoerd naar aanleiding van de troonsbestijging van Franz Joseph I.

Aangeboden aperitief gevolgd door de lunch.

Rond 14u45u vertrek naar het mementopark, een beeldenpark aan de rand van de stad met standbeelden uit de communistische tijd.

Diner vlakbij het hotel. Omstreeks 19u30 vertrek naar een muzikale voorstelling.

Dag 4: BUDAPEST (O + L + D)

Na het ontbijt wandel je naar de Vrijheidsbrug. Per tram ga je naar het Parlement. Hier bezoek je uitgebreid het interieur. Je gaat verder, via het kunstwerk 'de Joodse schoenen' naar een van de mooiste art nouveaugebouwen: het topluxehotel Four Seasons***** (voorheen het Gresham-verzekeringsgebouw). Hier word je verwacht voor een aperitief en lunch.

Het parlementsgebouw behoort zeker tot een van de grote trekpleisters We brengen een bezoek aan de grootste synagoge van Europa

Na de lunch ga je naar de grootste synagoge van Europa (19de eeuw) voor een bezoek aan het interieur.

Je dineert in een van de mooiste etablissementen van Budapest (én Europa): het Grand Café New York. Asteria Expeditions biedt alle dranken aan tafel aan!

Concert in het kader van het muziekfestival.

Dag 5: GÖDÖLLÖ - BUDAPEST - BRUSSEL (O + L)

Vertrek naar Központi Vásárcsarnok, de overdekte markthal ontworpen door Gustave Eiffel. Je vindt hier een enorme keuze aan Hongaarse specialiteiten.

Vanaf het standbeeld van de vrijheid geniet u van een prachtig vergezicht Het Gödöllö paleis Grassalkovich, het grootste paleis in Barokstijl

Vertrek per autocar naar Gödöllö, ene ritje van 30km. Het Gödöllö-paleis Grassalkovich is het grootste paleis in barokstijl van Hongarije en na Versailles het 2de grootste in de wereld. Het kan bogen op een unieke geschiedenis en architectuur. Van 1867 tot 1916 verbleef Hongarijes bekendste koningin Elisabeth, ook gekend als Sissi vaak in het paleis. In 1996 onderging het kasteel een grondige renovatie en werd het in zijn oorspronkelijke glorie hersteld. Bezoek aan het kasteel, de privé-vertrekken van de vorsten, de Leopoldvleugel, de kapel en de troonzaal.

Lunch, dranken inclusief, in Hotel Elisabeth in Gödöllö met aansluitend transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht.

• Centraal gelegen viersterrenhotel

• Nederlandssprekende gids ter plaatse

• Uitstekende restaurants waaronder Grand Café New York

• 2 concerten of opera's

• Bezoek aan het Gödöllö-paleis Grassalkovich

Budapest - 4-daagse cultuurreis

Hongarije - Boedapest - Symfonie van muziek en cultuur

Armenië - Unesco-werelderfgoed en prachtige natuur AANRADER

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/