Svolvaer wordt beschouwd als hoofdstad van de Lofoten eilandengroep U overnacht in een rorbue of houten vissershuisje aan de rand van het water Haring drogen aan houten rekken in de buitenlucht, een typisch beeld voor deze streek De Lofoten staan bekend om hun goede viswateren, prachtige natuur en karakteristieke vissersdorpjes 'De schoonheid van deze eilanden is simpelweg niet te bevatten.' – Lonely Planet Vanuit Andenes vertrekken in de zomermaanden diverse walvissafari's Enkel voor durfers: beklimming van de legendarische 'Svolvæergeita', het landmark in Svolvær Met de huurwagen bereikt u het Lofotr Viking Museum is Borg, museum/reconstructie van een typische Vikingwoning of 'Longhouse' uit de 6e eeuw Nusfjord is een van de oudste en best bewaarde vissersdorpen in Noorwegen Het Hurtigruten schip vertrekt noordwaarts richting Trollfjord en de Vesterålen Vanaf september kan u met wat geluk het noorderlicht waarnemen vanaf het schip De Hurtigruten bootreis brengt u langsheen de indrukwekkend mooie kustlijn van Noord-Noorwegen naar Tromsø Tromsø is een fascinerende stad, gekend voor zijn Arctische kathedraal en interessante galerijen en musea De Hurtigruten bootreis brengt u langsheen de indrukwekkend mooie kustlijn van Noord-Noorwegen Hammerfest, de meest noordelijke stad van Noowegen Vanaf het plateau bij de Nordkapp of Noordkaap is het 307 m recht naar beneden langs de klif naar de zee Van halverwege mei tot eind juli schijnt de middernachtzon hier meer dan 2 maanden ononderbroken King Crabs zijn hier een ware delicatesse en kunnen tot 2 m groot en 15 kg zwaar worden De middernachtzon maakt van Scandinavië een bijzondere bestemming wanneer de zon niet onder gaat De middernachtzon lijkt een lange zonsopgang en zonsondergang tegelijk en geeft hemel en aarde een prachtige rood-gele gloed

Armenië - Unesco-werelderfgoed en prachtige natuur AANRADER

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/