In Rovaniemi bezoekt u het permanente verblijf van de enige, echte Kerstman Wie graag meer wil weten over de Sámi en hun cultuur, moet beslist het Arktikum bezoeken In Rovaniemi verblijven we in het beste boetiekhotel van Noord-Europa: het Arctic Light Hotel In het Ranua Wildlife Park ziet u dieren die in het noorden leven maar die u vrijwel nooit zal te zien krijgen Onderweg is de kans groot dat we kuddes rendieren ontmoeten Tijdens een bezoek aan een huskyboerderij maar u kennis met de honden Papegaaiduikers zijn te herkennen aan hun kleurrijke snavel De Noordkaap aan de Barentszzee wordt beschouwd als het noordelijkste puntje van het Europese continent Op de Noordkaap is de Svalbard archipel het enige wat tussen u en de Noordpool ligt De Noordkaap ligt op 2800km van de Noordpool De rotskunst van Alta omvat meer dan 5.000 eenvoudige tekeningen van elanden, rendieren, ganzen, vissen en mensen die pas in 1972 werden ontdekt Tromsø, soms ook het Parijs van het hoge Noorden genoemd Tromsø met een van zijn landsmarks: de Arctische Kathedraal De stad was door zijn beschermde ligging vooral gekend als vissershaven en handelspost 1.000 foto's kunnen nog maar een glimp weergeven van de schoonheid van deze regio Reuzen van de zee spotten tijdens een walvissafari in de buurt van de Vesterålen Onderweg geniet u van prachtige landschappen Maak van dichtbij kennis met de zeearend Niet voor niets wordt dit gebied door Unesco als uniek bestempeld Het Lofotr Viking Museum is ondergebracht in een typische longhouse

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/