Harriniva - Best of Lapland - hotel & chalets | 8 dagen

8-daags individueel programma, vertrek op zaterdag of zondag van 3 december 2022 tot 2 april 2023

Dag 1: BRUSSEL - HELSINKI - KITTILÄ - MUONIO (D)

Vertrek vanuit Brussel richting de luchthaven van Kittilä met overstap te Helsinki.

Aankomst in de (late) namiddag te Kittilä, gevolgd door transfer naar het Harriniva wildernishotel in Muonio waar u overnacht in de hotelkamers met hun typisch Scandinavisch design. Mits supplement kan u ook overnachten in gezellige chalets met sauna aan de oevers van de Muonio rivier.

Vandaag krijgt u de nodige info in verband met het vervolg van het weekprogramma.

Diner in het hotelrestaurant.

Wilderness plus diner

Maak uw dinerervaring nog completer. Het 4-gangen buffetdiner wordt dan vervangen door een 4-gangendiner geserveerd aan tafel waarvan ofwel het voor- of hoofdgerecht van een hogere kwaliteit is met typische lokale ingrediënten. Mits supplement: € 16,00/pers./nacht

Dag 2: HARRINIVA (O + L + D)

Na het ontbijt maakt u kennis met een lokale gids die u warme thermische kledij bezorgd die u kan behouden tot op het einde van het programma. Deze uitrusting bestaat uit een thermische overall, handschoenen, muts, warme winterschoenen en een helm voor de sneeuwscootertochten.

Vandaag maakt u kennis met een typische Lapland bewoner. Per minibus wordt u naar de rendierboerderij van Torassieppi gebracht. Deze traditionele rendierboerderij bestaat maar liefst al meer dan 100 jaar. U maakt er kennis met de rendierherder die u alles over de rendieren zal vertellen. Als hoogtepunt staat een lange rendier-sledetocht van maar liefst 7km op het programma. Onderweg wordt een wildernislunch klaargemaakt bij een open kampvuur (duur: 4u).

Vervolgens wordt u teruggebracht naar Harriniva waar u kan genieten van een deugddoende sauna. Diner in het hotelrestaurant.

ONtdek hnet natuurlandschap tijdens een lange rendiersledetocht Ook een sneeuwscootersafari staat op het programma

Dag 3: HARRINIVA (O + L + D)

Ontbijt, gevolgd door een korte uitleg over het besturen van een sneeuwscooter. Vandaag vertrekt u op sneeuwscootersafari (2 personen per scooter). U rijdt door besneeuwde bossen en op bevroren meren. In totaal wordt er zo'n 60 à 80 km afgelegd. 's Middags staat er een wildernislunch op het menu.

Dag 4: 2-DAAGSE HUSKYTOCHT (O + L + D)

Na het ontbijt wordt iedereen uitgerust met het nodige warme safarimateriaal en krijgt u een korte introductieles hoe een huskyslede te besturen. U maakt kennis met de honden en de sledes worden klaargemaakt. Deze huskyboerderij is met 400 honden een van de grootste van Lapland.

De 2-daagse huskytocht brengt u langs besneeuwde bossen en bevroren meren tot aan de rand van het Pallas-Ylläs Nationaal Park waar u Europa's laatste wildernis ten volle kan leren ontdekken. Elke deelnemer bestuurt zijn eigen huskyteam dat bestaat uit 4 à 6 honden. De dagelijkse afstand varieert tussen 25 en 30km, afhankelijk van uw fysieke conditie en de weersomstandigheden. Deze safari is een unieke gelegenheid om de ongerepte natuur van Lapland te bewonderen!

Maak een 2-daagse huskytocht Wildernislunch bij open kampvuur

Iedereen wordt nauw betrokken bij de dagelijkse activiteiten zoals zijn eigen hondenteam verzorgen en inspannen, maaltijden klaar te maken, vuur en drinkbaar water te maken,... Het ontbijt en het diner worden klaargemaakt in de wildernishutten en de lunch wordt klaargemaakt bij een open kampvuur.

U rijdt naar een echte wildernishut waar u overnacht in gedeelde kamers en waar u kan genieten van een deugddoende sauna en diner.

Dag 5: 2-DAAGSE HUSKYTOCHT (O + L + D)

Na het ontbijt worden de husky's opnieuw ingespannen en rijden we terug richting Harriniva waar u in de loop van de namiddag aankomt. Onderweg is er nog een wildernislunch voorzien.

Diner in het hotelrestaurant.

Dag 6: HARRINIVA (O + L + D)

Na het ontbijt kan u genieten van een vrije dag. Ideaal om een sneeuwschoenwandeling te doen of te langlaufen.

Indien gewenst, kan u extra activiteiten bijboeken zoals nachtelijke safari's, een tocht met fat bikes of paardrijden. Vraag onze aparte excursielijst voor Harriniva.

Lunch in het hotelrestaurant.

Diner in het hotelrestaurant.

Dag 7: HARRINIVA (O + L + D)

Vrije dag. Lunch in het hotelrestaurant.

Via lijnbussen kan u (betalend, info aan de receptie) een dagbezoek brengen aan Levi. Levi is heel interessant dorpje omdat u hier goede skimogelijkheden, restaurants, wellnessmogelijkheden en winkeltjes kan terugvinden.

In de buurt van Jeris bevindt zich het Ylläs-Pallas National Park met heel wat goede langlaufloipes (best vanaf februari tot eind april) en wandelmogelijkheden. Langlaufmateriaal of sneeuwschoenen kunnen ter plaatse voordelig gehuurd worden.

Tijdens een heerlijk afscheidsdiner met talrijke Lapse specialiteiten kunt u nog eens de geweldige avonturen van de laatste week overlopen.

Overnachting in een sneeuwiglo, Aurora Dome of Arctic Firefox Lodge

Wenst u graag nog iets leuks aan uw programma toe te voegen? U kan de eerste nacht en/of laatste nacht van uw verblijf ook vervangen door een nacht in een sneeuwiglo, Aurora Dome of Arctic Fox Lodge. Wie voor deze optie kiest, krijgt een voordeelprijs aangeboden.

  • Optioneel: Overnachting in een sneeuwiglo
    Overnachting in een sneeuwiglo Breng de nacht door in een sneeuwiglo nabij de traditionele rendierboerderij van Torassieppi. Buiten kan het heel koud worden maar binnen blijft de temperatuur redelijk stabiel met slechts enkele graden onder nul. U wordt uitgerust met een thermische slaapzak waarin u zeker geen kou zal vatten.
    Een unieke ervaring!

    Na het ontbijt wordt u de volgende morgen terug naar uw logies gebracht.

    Duur: 1 nacht
    Prijs: € 60,00/pers. of € 100,0/pers. met behoud van uw logies
    Opmerking: niet mogelijk in de periode van 20/12 tem 01/01
  • Optioneel: Overnachting in de Aurora Dome
    Overnachting in de Aurora Dome Breng de nacht door in de Aurora Dome. Vanuit deze luxueuze tent met haard en comfortabel bed kan u de nachtelijke hemel observeren en hopelijk ook het noorderlicht. De ramen zijn gericht naar het Noorden en kijken uit over het Torasjärvimeer (Torassieppi) of het Jerisjärvimeer (Jeris). Vlakbij kan u gebruik maken van een warme ruimte met sauna, douche en toilet.

    Indien u in Harriniva overnacht dient u rekening houden met een transfer van zo'n 15 minuten.

    Duur: 1 nacht
    Prijs: € 240,00/dome voor 2 personen of € 320,00/dome voor 2 personen met behoud van uw logies
  • Optioneel: Overnachting in de Arctic Firefox Lodge - NIEUW
    Optioneel: Overnachting in de Arctic Firefox Lodge Breng een onvergetelijke nacht door in de wellness en luxe van de unieke Arctic Firefox Lodge. Deze logies beschikken over een eigen sauna met panoramisch uitzicht op het meer van Jeris. De slaapruimte bevindt zich op de bovenverdieping waar u kan genieten van een onbelemmerd zicht op de omgeving en de sterrenhemel. En nu maar hopen dat het noorderlicht z'n opwachting maakt …

    Duur: 1 nacht
    Prijs: € 510,00/dome voor 2 personen of € 590,00/dome voor 2 personen met behoud van uw logies

Dag 8: HARRINIVA - KITTILÄ - BRUSSEL (O)

Ontbijt, gevolgd door een vrije voormiddag en check-out.

Transfer naar de luchthaven van Kittilä voor de terugvlucht naar Brussel met een rechtstreekse vlucht of met overstap in Helsinki.

Er is mogelijkheid om extra nachten bij te boeken in Jeris

• Leuke en actieve natuurervaring

• 2-daagse huskytocht met overnachting in een authentieke wildernishut

• Alle typische Lapland excursies komen aan bod

• Kleine excursiegroep

• Verblijf in gezellige hotelkamers of chalets

• Gratis koffie/thee gedurende de dag

• Programma op basis van vol pension

Harriniva - Best of Lapland

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/