Lapland Time Out! | 5 dagen

Dag 1: BRUSSEL - HELSINKI - KITTILÄ (D)

Vertrek vanuit Brussel in de voormiddag richting de luchthaven van Kittilä met een rechtstreekse vlucht of met overstap te Helsinki. Aankomst in de (late) namiddag in Kittilä, gevolgd door transfer naar het wildernishotel van Harriniva of de chalets van Jeris of Torassieppi.

Wilderness plus diner

Maak uw dinerervaring nog completer. Het 4-gangen buffetdiner wordt dan vervangen door een 4-gangendiner geserveerd aan tafel waarvan ofwel het voor- of hoofdgerecht van een hogere kwaliteit is met typische lokale ingrediënten. Mits supplement: € 16,00/pers./nacht.

Dag 2: HARRINIVA, JERIS of TORASSIEPI (O + D)

Vrije voormiddag waarbij u de omgeving rond uw logies kan verkennen.

Het Harriniva wildernishotel ligt aan de Muonio rivier en op wandelafstand van de Zweedse grens. De chalets van Jeris en Torassieppi liggen aan de oevers van een meer gelegen ver weg van alle kunstlicht, ideaal om noorderlicht te spotten als het zich voordoet. De chalets zijn heel gezellig en beschikken over een woonruimte, 1 of meerdere aparte slaapkamers en zijn uitgerust met een haard en/of sauna. De chalets zijn ideaal voor families of kleine groepen.

Het Harriniva wildernishotel ligt aan de Muonio rivier en op wandelafstand van de Zweedse grens Of kies voor een gezellige houten chalet in Jeris of Torassieppi

Facultatieve lunch.

Kort na de middag maakt u kennis met de lokale gids die u de warme thermische kledij bezorgt die u kan behouden tijdens de excursies. Deze uitrusting bestaat uit een thermische overall, handschoenen, muts, warme winterschoenen en een helm voor de sneeuwscootertochten.

Na een korte uitleg vertrekt u op een extra lange huskytocht van 15 km. U zit met 2 personen per slede die u afwisselend kan besturen. Elk huskyteam bestaat uit 4 tot 6 honden.

Vandaag vertrekt u op een extra lange huskytocht van maar liefst 17km Elk huskyteam bestaat uit 4 of 6 honden

Bij uw terugkomst kan u genieten van een avondsauna in het hotel.

Dag 3: HARRINIVA, JERIS of TORASSIEPI (O + D)

Volledige dag vrije tijd.

Ter plaatse kan u gemakkelijk sneeuwschoenen of langlaufski's huren om zelf tochten te maken in de omliggende omgeving. U kan op voorhand ook diverse excursies bijboeken zoals een rendiersledetocht, nachtelijke safari’s, ijsvissen of paardrijden.

Indien u dit wenst kunt u er ook voor kiezen om mits supplement een nacht in een sneeuwiglo of een Aurora Dome te overnachten.

Enkele mogelijkheden:

  • IJsvissen
    IJsvissen Voor de Finnen dé weekendactiviteit: ijsvissen. Op een nabijgelegen meer worden de technieken van het ijsvissen toegelicht en aangeleerd hoe u een gat in het ijs kan maken. Hierna kan u zelf proberen een vis aan de haak te slaan.

    Prijs: € 35,00/pers.
    Vertrek: op aanvraag0
    Opmerking: minimum 2 personen
  • Tocht te paard
    Tocht te paard Deze safari is makkelijk en geschikt voor beginners. Neem plaats in het zadel en ontdek de prachtige omgeving, waar u het winterse boslandschap kunt bewonderen. Deze tocht is geschikt voor kinderen vanaf 12 jaar.

    Duur: 1u45
    Prijs: € 140,00/pers. bij een verblijf in Jeris of Harriniva (incl. transfer) of € 120,00/pers. bij een verblijf in Torassieppi
    Opmerking: minimum 2 personen
  • Bezoek aan een rendierboerderij met rendiersledetocht en lunch
    Bezoek aan een rendierboerderij met rendiersledetocht en lunch Met een minibus wordt u naar de rendierboerderij van Torassieppi gebracht. Deze traditionele rendierboerderij bestaat maar liefst al meer dan 100 jaar. U maakt er kennis met de rendierherder die u alles over de rendieren zal vertellen. U maakt er 3 km lange tocht met de rendierslede. Nadien wordt er een in een Lapse teepee of kota voorzien. Bij de tocht kan u ook nog kort het Winter Village Snow Hotel bewonderen.

    Duur: 3u30
    Prijs: € 150,00/pers. (2 pers./slede)
    Opmerking: minimum 2 volwassenen, niet geschikt voor kinderen > 5 jaar
  • Nachtelijke sneeuwschoenwandeling
    Nachtelijke sneeuwschoenwandeling Sneeuwschoenwandeling langs verharde paden en diepsneeuw. Onderweg wordt er af en toe halt gehouden om de hemel af te speuren en te hopen dat het noorderlicht zich voortdoet.

    Prijs: € 70,00/pers.
  • Aurora Snow Train
    Aurora Snow Train U maakt met de 'Aurora Snow Train' een nachtelijke rit door de Finse natuur. In een afgesloten en verwarmde slede ontdekt u de nachtelijke omgeving rond uw verblijf waarbij ook hopelijk het noorderlicht z'n opwachting zal maken aan de sterrenhemel. Onderweg wordt nog gestopt om te genieten van een warme drank en een snack rond een open kampvuur.

    Prijs: € 80,00/pers.
    Opmerking: minimum 2 deelnemers
  • Nachtelijke sneeuwscootersafari
    Nachtelijke sneeuwscootersafari Als het donker wordt, vertrekt u voor een 20 km lange, nachtelijke sneeuwscootersafari. De lichten van de sneeuwscooters weerschijnen op de witte sneeuw en samen met het licht van de sneeuw en de maan vindt u dit zeker een fantastische ervaring. En als u geluk heeft, zult u het noorderlicht zien tijdens deze tocht. Tijdens deze tocht geniet u ook van een warm drankje.

    Prijs: € 120,00/pers., Single driving: € 35,00/pers.
    Opmerking: minimum 2 deelnemers, niet geschikt voor kinderen > 12 jaar
  • Overnachting in een sneeuwiglo
    Overnachting in een sneeuwiglo Breng de nacht door in een sneeuwiglo nabij de traditionele rendierboerderij van Torassieppi. Buiten kan het heel koud worden maar binnen blijft de temperatuur redelijk stabiel met slechts enkele graden onder nul. U wordt oa uitgerust met een thermische slaapzak waarin u zeker geen Kou zal vatten. Een unieke ervaring. Na het ontbijt wordt u de volgende morgen terug naar uw logies gebracht.

    Duur: 1 nacht
    Prijs: € 60,00/pers. of € 100,00/pers. met behoud van uw logies
  • Overnachting in een Auroda Dome
    Overnachting in een sneeuwiglo Breng de nacht door in de Aurora Dome, een luxueuze tent met een haard en comfortabel bed waarin u naar de nachtelijke hemel kan kijken en hopelijk het noorderlichtspotten. De doorzichtbare wand is gericht naar het Noorden en kijkt uit over het Torasjärvimeer (Torassieppi) of Jerisjärvimeer (Jeris). Vlakbij kan u ook gebruik maken van een warme ruimte met sauna, douche en toilet. Indien u in Harriniva overnacht moet u rekening houden met een transfer van 15 minuten.

    Duur: 1 nacht
    Prijs: € 240,00/dome (2 pers.) of € 320,00/dome (2 pers.)
    met behoud van uw logies
  • Overnachting in een Arctic Firefox Lodge - NIEUW
    Overnachting in een sneeuwiglo Breng een onvergetelijke nacht door in luxe en stijl van de unieke Arctic Firefox Lodge. Deze logies beschikt over een eigen sauna met panoramisch zicht op het meer van Jeris. De slaapruimte bevindt zich boven vanwaar u kan genieten van een onbelemmerd zicht op de omgeving en sterrenhemel. En met wat geluk spot u ook het noorderlicht...

    Duur: 1 nacht
    Prijs: € 510,00/lodge (2 pers.) of € 5900,00/lodge (2 pers.)
    met behoud van uw logies

Facultatieve lunch.

’s Avonds kan u opnieuw genieten van een deugddoende sauna.

Dag 4: HARRINIVA, JERIS of TORASSIEPI (O + D)

Vrije voormiddag.

Facultatieve lunch.

Ook een sneeuwscootersafari staat op het programmaOok een sneeuwscootersafari staat op het programma

Na een korte uitleg hoe een sneeuwscooter te besturen vertrekt u op een sneeuwscootersafari. Met 2 personen per sneeuwscooter maakt u een tocht van 30km langs wondermooie sneeuwlandschappen in deze regio.

Diner in het hotelrestaurant.

Dag 5: HARRINIVA, JERIS of TORASSIEPI - KITTILÄ - BRUSSEL (O)

Vrije voormiddag en check-out.

Transfer naar de luchthaven van Kittilä.

Tips

Verleng uw programma met extra nachten in Harriniva, Jeris of Torassieppi

• Leuk natuurverblijf

• Verblijf in een hotelkamer of een eigen salet met sauna en haard

• Geschikt voor elk type reiziger

• Lange huskytocht en sneeuwscootersafari inbegrepen

• Andere excursies vrij te bepalen

• Programma op basis van half pension, inclusief koffie/thee tijdens de dag

• Mogelijkheid om te overnachten in een sneeuwiglo of Aurora Dome

Harriniva Time Out

4-daagse begeleide culturele citytrip, vertrek op 3 juni 2021

Volga Dream cruise Sint-Petersburg - Moskou AANRADER
12-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 15 augustus 2021

Geschiedenis van de Duitse Hanzesteden AANRADER
5-daagse Nederlandstalig begeleide cultuurreis, vertrek op 20 augustus 2021

Stockholm - Schoonheid aan het water AANRADER
4-daagse Nederlandstalig begeleide citytrip, vertrek op 21 mei en 30 juli 2021

Lapland Time Out! AANRADER

Jeris - Best of Lapland - chalet AANRADER

Jeris - Highlights of Lapland AANRADER
8-daags individueel programma, vertrek van 27 december 2020 tot 11 april 2021

4-daags individueel programma, vertrek op 4, 11, 18 en 25 februari 2021

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/