4-daags programma

Noorderlichtweekend - Harriniva of Jeris | 4 dagen

Dag 1: BRUSSEL - KITTILÄ - HARRINIVA of JERIS (D)

Rechtstreekse vlucht van Brussel naar de luchthaven van Kittilä.

Aankomst in de voormiddag te Kittilä, gevolgd door transfer naar het wildernishotel van Harriniva of Jeris. U verblijft er in een hotelkamer maar mits supplement kan u er ook in een gezellige chalet overnachten.

Wilderness Plus Diner

Maak uw dinerervaring nog completer. Het 4-gangen buffetdiner wordt dan vervangen door een 4-gangendiner geserveerd aan tafel waarvan ofwel het voor- of hoofdgerecht van een hogere kwaliteit is met typische lokale ingrediënten. Mits supplement: € 16,00/pers./nacht

Dag 2: HARRINIVA of JERIS (O + L + D)

Na het ontbijt maakt u kennis met de lokale gids die u de warme thermische kledij zal bezorgen die u kan behouden tot op het einde van het programma. Deze uitrusting bestaat uit een thermische overall, handschoenen, muts en warme winterschoenen.

Deze traditionele rendierboerderij bestaat al meer dan 100 jaarU maakt er een tochtje met de rendierslede

Met een minibus wordt u naar de rendierboerderij van Torassieppi gebracht. Deze traditionele rendierboerderij bestaat al meer dan 100 jaar. U maakt er kennis met de rendierherder die u alles over de rendieren zal vertellen. U maakt er een korte tocht per rendierslede en u krijgt er een lunch in een Lapse teepee of ook wel kota genoemd.

Wanneer het donker wordt, vertrekt u op een nachtelijke sneeuwscootersafariMet de sneeuwscooter op jacht naar het noorderlicht

In de namiddag zal een gids u wat meer vertellen over het fenomeen van het noorderlicht. Zowel de wetenschappelijk kant als de mythes achter het noorderlicht worden toegelicht. Tijdens deze presentatie krijgt u ook iets aangeboden om te drinken en te eten.

Dag 3: HARRINIVA of JERIS (O + L + D)

Na een woordje uitleg over hoe een huskyslede te besturen, vertrekt u op een extra lange huskytocht van 15 km. U zit met 2 personen per slede die u afwisselend kan besturen. Elk huskyteam bestaat uit 4 of 6 honden.

Na een woordje uitleg over hoe een huskyslede te besturen, vertrekt u op huskytochtElk huskyteam bestaat uit 4 of 6 honden

Vrije namiddag waarbij u de omgeving rond het hotel kan verkennen. Het Harriniva wildernishotel ligt aan de Muonio rivier en op wandelafstand van de Zweedse grens. Het wildernishotel van Jeris ligt aan het Jerisjärvi meer en vlak naast het Pallas Nationaal Park.

Ter plaatse kan u gemakkelijk materiaal huren zoals sneeuwschoenen of langlaufski's om zelf tochten te maken in de omliggende natuur.

Facultatieve excursie

  • IJsvissen
    IJsvissen Op een nabijgelegen meer worden de technieken van het ijsvissen toegelicht en aangeleerd hoe u een gat in het ijs kan maken. Hierna kan u zelf proberen een vis aan de haak te slaan.

    Vertrek: dinsdag om 10u00 en zondag om 13u00
    Prijs: € 35,00/pers.
    Opmerking: minimum 2 personen

Na het diner maakt u een nachtelijke sneeuuwschoenwandeling. U wandelt naar een afgelegen plaats in de natuur ver weg van alle kunstlicht. Onderweg wordt er af en toe halt gehouden om de hemel af te speuren en te hopen dat het noorderlicht zijn opwachting maakt.

Overnachting in een sneeuwiglo of wildernishut

Overnachting in een sneeuwigloU kan de inbegrepen nachtelijke sneeuwschoenwandeling ook vervangen door een overnachting in een sneeuwiglo. U betaalt hiervoor geen toeslag.
Daarnaast kan u kiezen voor een overnachting in een wildernishut in de natuur. Hier kan u gebruik maken van sneeuwschoenen terwijl de gids maakt voor u het diner bereidt. Verder kan u genieten van een Finse sauna. En door de afgelegen ligging ver weg van kunstlicht is deze locatie ook ideaal om het noorderlicht te spotten.
Mits toeslag: € 70,00/pers.
Indien u voor deze optie kiest, dan vervangt deze nacht de overnachting in uw hotelkamer.

U wil het nog iets exclusiever?

U kan de eerste of laatste nacht van uw verblijf ook vervangen door een bijzondere overnachting.

Dag 4: HARRINIVA of JERIS - KITTILÄ - BRUSSEL (O)

Vrij voormiddag gevolgd door check-out.

Transfer rond de middag naar de luchthaven van Kittilä voor de rechtstreekse terugvlucht naar Brussel.

• Leuk natuurverblijf met de focus op het zien van het noorderlicht indien het zich voordoet

• 4 excursies inbegrepen

• Verblijf in hotelkamers of chalets

• Vol pension, inclusief gratis koffie/thee gedurende de dag

• Mogelijkheid om in een sneeuwiglo, Aurora Dome of Arctic Firefox Lodge te overnachten - facultatief

Zweeds Lapland

11-daage Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 18 maart 2022

12-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 23 augustus 2022

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/