Lofoten Eilandengroep

In november 2007 plaatste National Geographic Traveler de Lofoten op de 3e plaats van de lijst van meest bijzondere eilanden in de wereld. De prachtige ruige eilandengroep Lofoten (Unesco), hoog boven de noordpoolcirkel voor de kust van Noorwegen zijn uniek in de wereld. 1.000 foto's geven nog maar een glimps van al het moois dat u hier kan beleven. Elk seizoen is er anders. Daarom vormde dit gebied een grote inspiratiebron voor diverse artiesten, schrijvers en kunstenaars.

U verblijft op een klein eiland dat deel uitmaakt van het stadje Svolvaer Een rorbu is een typisch houten vissershuisje aan het water

Een van de hoogtepunten van deze bestemming is een verblijf in een rorbu, een typisch vissershuisje aan het water. Deze rorbus deden in het verleden dienst als tijdelijke slaapplaats voor de vissers die tijdens de winter naar dit gebied kwamen om op kabeljauw te vissen. Tegenwoordig zijn vele van deze rorbus omgebouwd tot authentieke vakantiewoningen waar u in alle comfort en gezelligheid kan logeren.

Door de ligging hoog boven de noordpoolcirkel is de kans op Noorderlicht vrij groot op de Lofoten De Lofoten hebben in de wintermaanden een relatief mild klimaat

De Lofoten hebben in de wintermaanden een relatief mild klimaat vergeleken met andere gebieden op dezelfde breedtegraad. Dit komt door de gunstige invloed van de warme Golfstroom. De gemiddelde dagtemperatuur in de koudste maand januari bedraagt slechts -1°C, wat relatief warm is. Hierdoor zijn de wegen in dit gebied, mede door aangepaste winterbanden, goed berijdbaar.

Tromsø profileert zichzelf meer en meer als 'Stad van het noorderlicht' Tromsø heeft meer te bieden zoals de Arctische kathedraal

De populariteit van Tromsø is de laatste jaren sterk toegenomen omdat de stad door z'n gunstige ligging zich meer en meer profileert als 'Stad van het noorderlicht'. In Polaria krijgt u een mooie presentatie te zien over het noorderlicht en bijna elke avond worden er 's avonds uitstappen gemaakt buiten de stad om het noorderlicht waar te nemen. Maar Tromsø heeft nog meer te bieden: interessante en leerrijke musea, de Arctische kathedraal, de meest noordelijke brouwerij ter wereld, leuke shoppingmogelijkheden en heerlijke restaurants. U vindt hier zelfs verwarmde voetpaden!

Wenst u uw bezoek aan Tromsø wat avontuurlijker te maken? Neem dan zeker deel aan een van de vele winteractiviteiten zoals een sneeuwscootersafari, huskytocht, walvissafari,… die er aangeboden worden. Of overnacht in de buurt van de Lyngen Alps in een wildernishut, Aurora chalet of Actic Dome, de ideale uitvalsbasis om het noorderlicht waar te nemen.

• De Lofoten eilandengroep met een verblijf in een typische rorbu

• 2-daagse Hurtiguten cruise inbegrepen

• Ontdek Tromsø, het Parijs van het Hoge Noorden

• Mogelijkheid om te overnachten een Aurora chalet, Aurora Dome of Ice Dome en deel te nemen aan een husky- of sneeuwscootertocht

• Grote kans tot het waarnemen van het noorderlicht

Magische Lofoten & Tromsø

7-daags programma Lofoten met Tromsø

De juwelen van Namibië AANRADER
17-daagse Nederlandstalig begeleide rondreis, vertrek op 1 oktober 2023

14-daagse Nederlandstalig begeleide safari met mobiele tent, vertrek op 23 september 2023

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/