Wildernishotel Muotka Shortbreak | 5 dagen

5-daags individueel programma, dagelijks vertrek van 15 november 2022 tem 11 april 2023

Dag 1: BRUSSEL - HELSINKI - IVALO (D)

Vertrek vanuit Brussel in de voormiddag richting de luchthaven van Ivalo met overstap in Helsinki.

Aankomst kort na de middag of in de loop van de vooravond, gevolgd door de transfer (40 minuten) naar uw verblijfslocatie.

U verblijft in het wildernishotel Muotka, gelegen in een bosrijke omgeving In het hotelrestaurant kan u genieten van verse gerechten met lokale producten

Diner (buffet) in het hotelrestaurant.

Dag 2 - 4: IVALO (O + L + D)

Na het ontbijt maakt u kennis met de lokale gids die u de warme thermische kledij zal bezorgen die u kan behouden tot op het einde van het programma. Deze uitrusting omvat een thermische overall, handschoenen, muts, warme winterschoenen en een helm voor de sneeuwscootertochten.

Ontmoeting met een rendier op een rendierboerderij Even opwarmen bij het deugddoend kampvuur

Gedurende de komende 3 dagen neemt u deel aan een uitgebreid excursiepakket met 6 inbegrepen activiteiten. De middaglunch wordt ofwel voorzien in het hotel of op locatie tijdens de activiteit.

Sneeuwscootersafari naar een rendierboerderijSneeuwscootersafari naar een rendierboerderij

Na een korte uitleg hoe een sneeuwscooter te besturen vertrekt u op een sneeuwscootersafari. U rijdt met 2 personen op een scooter langs wondermooie sneeuwlandschappen in deze regio. Er wordt halt gehouden bij een rendierboerderij waar u kennis maakt met de rendierherder die u alles over de rendieren zal vertellen.
Inclusief korte rendiersledetocht en wildernislunch.

SneeuwschoenwandelingSneeuwschoenwandeling

De gids leert u de technieken aan en nadien vertrekt u op een aangename sneeuwschoenwandeling in de omgeving van het hotel. Onderweg vertelt de gids u meer over de typerende fauna en flora van het land en wordt er een welverdiende pauze gehouden voor een wildernislunch en warme drank bij een kampvuur.

Initiatie langlaufenInitiatie langlaufen

Tijdens deze excursie leert u onder begeleiding langlaufen. De gids leert u eerst de technieken aan van het langlaufen en nadien gaat u samen op pad door de prachtige natuur die deze regio kenmerkt. Langlaufen is een echte Finse nationale sport, deze safari is ideaal voor wie hiermee kennis wenst te maken. Na de initiatieles kan u zelf de wondermooie omgeving rond Muotka ontdekken dankzij de vele loipes in de buurt.

HuskysafariHuskysafari

Maak kennis met een notoir inwoner van Lapland: de husky. Per bus of sneeuwscooterslede wordt u gebracht naar een nabijgelegen huskyfarm. U ontmoet er de honden en u krijgt er ook een korte rondleiding. Na een korte uitleg hoe een slede te besturen vertrekt u op een huskytocht van 1u30. U zit met 2 personen in een slede die u afwisselend zelf mag besturen. Een huskyteam bestaat uit 4 of 6 honden.

IJsvissenIJsvissen

Beleef een dag zoals vele 'locals' die graag beleven. U neemt plaats in een slede getrokken door een sneeuwscooter en u wordt gebracht naar 1 van de vele bevroren meren rondom Muotka. De technieken wordne u aangeleerd om met een ijsboor een gat in het ijs te maken en daarna kan u proberen een vis aan de haak te slaan. De eventuele vangst kan bij het kampvuur klaargemakat worden. Tussen worden bij het kampvuur warme dranken en een wildernislunch geserveerd.

  • Facultatieve excursie: Nachtelijke sneeuwscootersafari
    Facultatieve excursie: Nachtelijke sneeuwscootersafari 's Avonds vertrekt u op een nachtelijke tocht per sneeuwscooter (2 pers/scooter). Er wordt gereden naar afgelegen plaatsen in de buurt van Muotka om zo de kans om noorderlicht te spotten te vergroten. De afgelegde afstand hangt af van de weersomstandigheden en de rijvaardigheden van de groep.

    Prijs: € 150,00/volw., (2 pers./scooter), € 200,00/volw. (1 pers./scooter),
    € 105,00/kind (4 tem 14 jaar)

Dag 5: IVALO - HELSINKI - BRUSSEL (O)

Vrije voormiddag en check-out waarbij u uw thermische kledij inlevert.

Transfer rond de middag naar de luchthaven van Ivalo voor de terugvlucht naar Brussel met overstap in Helsinki.

De inhoud van dit programma is gegarandeerd, de volgorde van de excursies en bezoeken kan altijd wijzigen. De excursies gaan door in een gesloten Nederlandstalige reisgroep.

• Leuk natuurverblijf, rustig gelegen in de natuur

• Alle klassieke activiteiten worden aangeboden in een voordeelpakket

• Kleine (internationale) excursiegroepjes

• Diverse logiesmogelijkheden

• Programma op basis van vol pension

Wildernishotel Muotka Shortbreak

Armenië - Unesco-werelderfgoed en prachtige natuur AANRADER

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/