Een onvergetelijke ervaring

"Fantastisch, we starten onze 15-daagse reis naar Antarctica ... Jammer dat het geen 15 maanden konden zijn", schreef Bernard de Gerlache op de eerste bladzijde van het logboek. De twee unieke weken vlogen voorbij. Opnieuw thuis wil iedereen de verhalen horen. Ik weet niet waar eerst te beginnen.

Er waren zoveel hoogtepunten: landen op Gent Eiland, kamperen in de sneeuw, het spel van de walvissen, zodiaccruisen bij Pléneau Eiland, wandelen bij Whalers Bay, de altijd wel grappige pinguïns, ... Zo koestert ieder van ons zijn persoonlijk favoriet. "Bionn siùlach scéalach", gaf Mick me nog mee in zijn beste Welsch, toen we voor de laatste keer van boord stapten: "The traveller has many stories". Ik kijk uit naar de eerste postkaartjes, zelf gepost in Port Lockroy.

De eerste landing op Gent Eiland Zodiaccruisen bij Pléneau Eiland

Levensechte herinneringen, prachtige foto's en reisverslagen

Het unieke beeldmateriaal en het reisverslag van de Antarctica expeditiereis vormen een permanente herinnering. Bedankt, Asteria Antarcticareizigers en in het bijzonder Sebastiaan en Yan voor de talrijke prachtige foto's.

De expeditie in cijfers

Brussel-Ushuaïa & terug:
37.800 km

Aantal zeemijlen gevaren:
1866,7 mijl

Meest zuidelijk punt:
66°51,30'S

Landingen uitgevoerd: 14

Aantal uren aan land:
4.248 uren (alle passagiers samen)

Waterverbruik: 266 ton

Gespotte walvissen: 51

Gespotte pinguïns: 17.231 ;-)

Personen aan boord:
153 (bemanning inbegrepen)

Nationaliteiten aan boord:
14 (België 93, Nederland 1, Frankrijk 3, Verenigd Koninkrijk 8, Verenigde Staten 3, Australië 2, Polen 8, Filipijnen 25, Denemarken 1, Ierland 3, Nieuw-Zeeland 1, Noorwegen 3, Zweden 1 & Zwitserland 1)

Consumptie
Water: 600 flessen
Wijn: 400 flessen
Bier: 11 vaten Jupiler & 5 vaten Leffe
Tomaten: 120 kilo

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/