Groenland Fotoalbum

Klik hier voor een vergelijking van de verschillende kajuittypes

FOTO'S REISWEG

Vanuit Oostende vliegt u per rechtstreekse vlucht naar Longyearbyen op Spitsbergen De MV Hondius is een ijsversterkt expeditieschip dat in 2019 in omvaart werd gebrachtVanuit Spitsbergen volgt u de rand van het pakijs tot de kust van Noordoost-Groenland Op een van de buitendekken valt er altijd wel iets te spotten Deze uitloper van zeeijs vormt een band voor de kust van het noordoosten van Groenland Hou uw ogen goed open want er is een kans om ijsberen te spotten op het ijs Langs de zijkant van de romp zijn er shell doors voorzien voor een vlottere toegang tot de zodiacs Tijdens landingen met zodiacs worden plaatsen bezocht met een oude trappershut of restanten van de Dorsetcultuur Maak kennis met de desolate kusten van Noordoost-Groenland Steile rotswanden, roodgekleurde formaties en glooiende toendra... het geologisch landschap speelt de hoofdrol Cruisen met zodiacs tussen immense ijsbergen nabij Røde Eiland IJsbergen ontstaan hier door het afkalven van ijs van de vele gletsjers die de Groenlandse ijskap telt U vaart door de spectaculaire Kaiser Franz Joseph Fjord met aan weerszijden torenhoge bergen Landing nabij Myggbukta voor een wandeling over de toendra De MV Hondius beschikt over 16 zodiacs voor cruises of landingen op verlaten stranden De kleurrijke toendra van Noordoost-Groenland biedt uitstekende wandelmogelijkheden Jonge poolvos in het vizier De zichtbare geologische lagen in Kong Oscar Fjord geven meer inzicht in de geschiedenis van de aarde Wanneer enorme stukken ijs uiteenvallen, kunnen verschillende soorten ijsbergen ontstaan zoals bogen IJsbeer, mijlenver van het vertrouwde pakijs op zoek naar eetbaars Op de eeuwenoude Thule site liggen de stenen nog steeds in een cirkelpatroon zoals ze duizend jaar geleden werden achtergelatenIttoqqortoormiit betekent 'bewoners van het grote huis' in het Oost-Groenlands dialect Ook nu nog is de traditionele leefstijl van de Inuit in Ittoqqortoormiit belangrijk ondanks moderne invloeden Iedereen terug aan boord van de MV HondiusTijdens de oversteek van Groenland naar IJsland zijn de omstandigheden ideaal om het noorderlicht waar te nemen De Observation Lounge beschikt over grote ramen die een mooi buitenzicht biedenDe bibliotheek aan boord beschikt over een uitgebreide collectie poolliteratuur Een kijkje in het scheepsrestaurant met grote ramen Een geslaagde dag start met een goed ontbijtTijdens de reis worden lezingen gehouden door poolspecialisten en wordt het verloop van de expeditie dagelijks doorgenomen 's Middags kan u kiezen uit het buffetaanbodNa een dag voor avontuur kan u ontspannen in de Observation Lounge op dek 5's Avonds worden verschillende keuzes aangeboden in het à la carte restaurant In de Observation Lounge kan u steeds terecht voor een warme kop koffie of thee met een koekje Vanaf het lager gelegen dek 3 zijn er 2 toegangssluizen voorzien naar de zodiacs voor excursies Het ijsversterkt schip biedt alle moderne comfort in een van de 80 beschikbare kajuiten

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/