Skip to content

Asteria Expeditions: Nederlandstalig begeleide groepsreizen en individuele reizen buiten het gewone

MV Hondius, expeditie cruiseschip

Reeds bij het ontwerp van ditt ijsversterktexpeditieschip werd rekening gehouden met alle aspecten nodig voor comfortabel reizen in poolgebieden. Van het comfort in elk van de 80 kajuiten, snel veranderende weersomstandigheden, landingen met zodiacs tot observatie van fauna en flora.

Bij het ontwerp van de ijsversterkte Hondius werd rekening gehouden met alle aspecten verwant aan het reizen in de poolgebieden

Aan boord creëren we een vriendelijke en gastvrije sfeer voor alle passagiers. We gaan allemaal aan boord met slechts één doel: een onvergetelijk Arctisch avontuur ervaren. De MV Hondius werd gebouwd naar een ijsklasse 1A Super klassificatie en is voorzien van uitschuifbare stabilisatoren om het varen op ruig water nog comfortabeler te maken. Waardoor u minder snel zeeziek wordt.

De MV Hondius overtreft bovendien ook de nieuwste groene eisen van de Internationale Maritieme Organisatie.

De nieuwe en geavanceerde Hondius voldoet aan de meest recente en hoogste eisen voor passagiersschepen en werd gebouwd in overeenstemming met de regels van de recente ‘Polar Code’

Tijdens deze 14-daagse poolcruise naar Noordoost-Groenland vaart de Hondius voornamelijk door onbewoonde gebieden waar geen aanlegsteigers voorzien zijn. Om aan land te komen, beschikt het schip over een vloot van 16 zodiacs. Hiermee kunnen alle passagier vlot aan land worden gebracht. Er is een makkelijke toegang tot de zodiacs via 2 waterdichte shelldoors in de romp die op waterhoogte geopend worden voor de landingen.

Openbare ruimtes

Deze ruimtes zijn vrij toegankelijk voor passagiers tijdens de reis:

RECEPTIE

Heeft u een vraag over de reis of uw kajuit? Dan helpt het hotelpersoneel aan boord u met de glimlach verder.

Heeft u een vraag over de reis of uw kajuit, dan helpt het hotelpersoneel aan boord u met de glimlach verder

OBSERVATION LOUNGE

In de Observation Lounge kan u overdag terecht voor een koffie met een koekje. 's Avonds is er muziek en kan u genieten van een drankje. Het is de perfecte plaats om uw ervaringen uit te wisselen met de medepassagiers en de expeditiestaf. De bar beschikt over panoramische ramen die een uniek zicht bieden op het betoverend landschap.

Bij goed weer wordt in de Outdoor Bistro een alternatieve lunch aangeboden

LECTURE ROOM

In de Lecture Room op dek 5 worden voorstellingen en lezingen georganiseerd door de expeditiestaf. Een voor een zijn het experten in hun vakgebied: biologen, glaciologen, ornithologen, geologen… Allemaal even gepassioneerd om hun kennis met jou te delen. Na een dag vol avontuur kan u in deze ruimte ook terecht voor de nabeschouwing met de hoogtepunten. Ook onze eigen stafleden geven gedurende de reis lezingen in het Nederlands.

Bij goed weer wordt in de Outdoor Bistro een alternatieve lunch aangeboden

SCHEEPSBIBLIOTHEEK

Vanuit de Observation Lounge heeft u toegang tot de scheepsbibliotheek met een uitgebreide collectie aan poolliteratuur. De bibliotheek bevindt zich naast de Observation Lounge op dek 5.

Bij goed weer wordt in de Outdoor Bistro een alternatieve lunch aangeboden

SCHEEPSRESTAURANT

Een geslaagde dag begint met een goed ontbijt. 's Morgens kan u in het restaurant terecht voor een heerlijk ontbijtbuffet. En na een dag vol avontuur tussen ijsbergen en gletsjers, scoutend naar wildleven wordt u in het restaurant verwend door een team getalenteerde chefs.

Na een dag vol avontuur tussen ijsbergen en gletsjers, scoutend naar wildlife wordt u in het restaurant verwend door een team van getalenteerde chefs

SCHEEPSBAR

's Avonds kan u in de Observation Lounge op dek 5 ontspannen bij een drankje of een cocktail in de scheepsbar die beschikt over een uitgebreide selectie aan (alcoholische) dranken.

Na een dag vol avontuur tussen ijsbergen en gletsjers, scoutend naar wildlife wordt u in het restaurant verwend door een team van getalenteerde chefs

ZODIAC BOARDING ZONE

Tijdens de reis vormt de MV Hondius de uitvalsbasis voor verschillende excursies aan land en op zee. Hiervoor worden 15 zodiacs ingezet, die vlot toegankelijk zijn via de 2 Shelldoors op dek 3 langs de zijdes van het schip. Deze zware waterdichte deuren net boven het waterpeil kunnen gebruikt worden bij kalme zee of in de fjorden. De bemanning helpt u bij het instappen en het verlaten van de zodiacs. Tijdens de beantwoordt hij/zij uw vragen.

Na een dag vol avontuur tussen ijsbergen en gletsjers, scoutend naar wildlife wordt u in het restaurant verwend door een team van getalenteerde chefs

BRUG

Aan boord van de MV Hondius heerst een open brug beleid, dit wil zeggen dat u welkom bent op de brug voor een praatje met de kapitein of de officieren.
Bekijk de unieke landschappen ook eens uit deze speciale hoek en kom alles te weten over navigatie in deze extreme gebieden.

Na een dag vol avontuur tussen ijsbergen en gletsjers, scoutend naar wildlife wordt u in het restaurant verwend door een team van getalenteerde chefs

 

DEKPLAN MV Hondius

Dekplan MV Hondius
Klik op de kaart voor een grotere versie.

 

Faciliteiten aan boord

• 80 kajuiten in 8 categorieën, met een eigen badkamer

• Ruime observatielounge met scheepsbar

• Bibliotheek met poollectuur

• Multifunctionele presentatieruimte voor lezingen en voorstellingen

• Toegang tot het bovendek op de boeg voor natuurobservatie

• Vlotte toegang tot de 15 zodiacs via Shell Doors langs de zijde van het schip

• Dagelijkse gevarieerde menukeuze in het restaurant

• Scheepsdokter 24u/24u

• Welkom op de brug bij de kapitein

 

Specificaties MV Hondius

Thuishaven: Vlissingen

Geregistreerd: Nederland

Gebouwd: Kroatië - 2018

Capaciteit passagiers: 170

Kajuiten: 80 over 8 categoriën

Bemanning: 72

Lengte: 107,6m

Breedte: 17,6m

Diepgang: 5,3m

IJsklasse: 1A Super

Aandrijving: 2 motoren met een totaalvermogen van 4.200 kW

Snelheid: 15 knopen

Voltage: 220V met standaardstekker
Verdeeldoos aanwezig in de kajuit


In de kijker

Noordoost-Groenland 2023 met Île de France AANRADER
14-daagse Nederlandstalig begeleide poolexpeditie, van 27 augustus tot 9 september 2023

Egypte - Once-in-a-lifetime cruise op de Nijl AANRADER
18-daagse begeleide culturele cruise, vertrek op 18 september 2023

Parma & Milaan - Kunst, cultuur & gastronomie AANRADER
6-daagse begeleide cultuurreis, vertrek op 16 juni 2023

Verenigde Arabische Emiraten & Oman AANRADER
11-daage begeleide groepsreis, vertrek op 3 november 2023

Botswana - Botswana onder canvas AANRADER
13-daagse Nederlandstalig begeleide safari met mobiele tent, vertrek op 24 september 2023

Veelzijdig Vietnam en mysterieus Cambodja AANRADER
18-daagse Nederlandstalig begeleide rondreis, afreis op 11 november 2023

Zuid-Korea - Land van de kalme morgen AANRADER
14-daagse Nederlandstalig begeleide rondreis, vertrek op 30 september 2023

Markiezen en Frans-Polynesië AANRADER
16-daagse Nederlandstalig begeleide eilandencruise, vertrek op 21 september 2023

Ontdekking van Lapland - Shortbreak AANRADER
5-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, diverse vertrekken van op 23 december 2023 tot 17 maart 2024

Nieuwsbrief

Schrijf nu in op onze elektronische nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte van onze nieuwe programma's.

Inschrijven

Volg ons ook op Facebook - facebook.com/AsteriaExpeditions

Volg ons Instagram - instagram.com/asteria_expeditions/

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/

Asteria Expeditions
Reislicentie A 1095
Informatie & reservatie:
Tel.: +32 (0)50 33 25 10 (ma - vrij)
E-mail: info@asteriaexpeditions.be
Of via een erkende reisagent