Fotoalbum - Spitsbergen 2018

Op Spitsbergen wonen vandaag nog meer ijsberen dan mensen De verplichte veiligsheidsprocedure aan boord van de MV Sea Spirit We laten Longyearbyen achter ons De 35 meter hoge mast in Ny-Ǻlesund waaraan de zeppelin Norge verankerd lag is nog altijd trekpleisters voor poolfanaten e bronzen buste van Amundsen in Ny-Ǻlesund, waar de poolavontier voor het laatst werd gezien Prachtige plantjes op de Spitsbergenarchipel Eerste 'natte landing' met de zodiacs in Magdalena fjord Expeditielid Eduardo geeft een woordje uitleg over de Nederlandse walvisvaarders van de 17e eeuw Zodiaccruise nabij de Smeerenburggletsjer, genoemd naar de olie, het smeer en wellicht ook naar het smerige werk van de walvisindustrie Wandelaars klauteren 150 meter hoog naar de top, de Zeeussche Uytkyk, noemden de Zeeuwse zeevaarders de uitkijkpost Moffen, aan de noordkant Spitsbergen, is een van de belangrijkste rustplaatsen is voor walrussen We bereiken de rand van het poolijs Twee gewone vinvissen passeren ons schip Bingo! Een mannetjesbeer schrijdt van zijn troon naar het keienstrand, zo'n 30 meter van onze zodiacs verwijderd Aan boord van de Sea Spirit heerst een gemoedelijke sfeer De steile kliffen van Alkefjellet bieden een broedplaats voor 60.000 paar kortbekzeekoeten 2 poolvosjes trekken zich weinig aan van onze aanwezigheid en gaat op zoek naar kuikens die uit hun nest zijn gevallen Drieteenmeeuwen rusten even uit op een ijsberg(je) van de Mühlbachtergletsjer in de Burgerbukta-baai Ahlstrandhalvøya in de Van Keulenfjord staat vooral bekend voor zijn oude trappershut 'Bamsebu' omgeven door een beloegakerkhof Het strand van Ahlstrandhalvøya ligt bezaaid met beenderen van de witte tandwalvis die hier op industriële schaal werd bejaagd in de jaren 30 van vorige eeuw

Antarctica 2024 AANRADER

16-daagse Nederlandstalig begeleide rondreis, vertrek op 23 september 2023

Oezbekistan - Het kruispunt van de zijderoute AANRADER

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/