11-daags programma

Spitsbergen 2018 expeditiecruise | 11 dagen

Dag 1: BRUSSEL - LONGYEARBYEN

Chartervlucht vanuit Brussel/Oostende rechtstreeks naar Longyearbyen.
Kort bezoek aan deze voormalige mijnstad, waarvan de kerk en het Poolmuseum een bezoek meer dan waard zijn.

Na de middag gaan we aan boord van de MV Sea Spirit, ons verblijf voor de komende 11 dagen.

Dag 2: NY ÅLESUND

We varen noordwaarts langsheen de westkust. 's Morgens komen we aan in Krossfjorde waar we aan boord gaan van de zodiacs voor een cruise langs de gebeeldhouwde voorkant van de 14° juli gletsjer. Vlakbij de gletsjer bloeit op de groene hellingen een kleurrijk scala aan bloemen, terwijl grote aantallen drie teenmeeuwen en kortbekzeekoeten op de nabije klippen nestelen.

Er bestaat ook een goede kans dat u hier een poolvos spot. Deze patrouilleren langs de voet van de klippen en slaan meteen toe indien er een kuiken uit het nest valt. Ook baardrobben komen voor in deze fjord.

Ny-Alesund, het mekka voor geschiedkundigen Tijdens de zomer blijft het 24 klaar en wordt het nooit nacht

Dag 3: LIEFDEFJORD

In de buurt van de Liefdefjordenmonding gaan we aan wal voor een wandeling op het toendra-eiland van Andøya. Vele eidereenden en brandganzen hebben hier hun nest en ook de meer zeldzame koningseider laat zich mogelijk zien. Nadat we Liefdefjorden binnenvaren, passeren we langs de indrukwekkende Monaco-gletsjer. Het smeltwater aan de voorkant van de gletsjer vormt een favoriete voerplek voor duizenden drieteenmeeuwen en nu en dan maakt mogelijk ook een ijsbeer zijn opwachting.

Dag 4: UITERSTE NOORDEN - SJUØ-YANE

Vandaag bereiken we ons meest noordelijke punt op Phippsøya, in de Zeven Eilanden ten noorden van Nordaustlandet. Hier bevinden we ons op 81° Noord, slechts 540 mijl verwijderd van de geografische Noordpool. Ijsberen en ivoormeeuwen zijn de vaste bewoners van deze regio. Het is mogelijk dat we meerdere uren in het pakijs blijven en zo maximaal genieten van de spectaculaire omgeving in het gezelschap van een Ross meeuw alvorens opnieuw zuidwaarts te varen.

Diep in het rijk van de ijsbeer Walrussen op Moffen Eiland

Dag 5: SORGFJORDEN

Vandaag bezoeken we Laagøya, een laaggelegen eiland met een grote lagune als aantrekkingspool voor een uitgebreide kudde walrussen. Ook vorkstaartmeeuwen nestelen op het eiland. Mogelijk ontdekken we nog een kudde walrussen bij Sorg Fjord, niet ver van de graven van walvisvaarders uit de 17e eeuw. Tijdens een wandeling in de natuur botsen we mogelijk op een familie sneeuwhoenen.

Dag 6: HINLOPEN ZEESTRAAT

Vandaag varen we in de Hinlopen Straat, thuisbasis van de baardrob, de ringelrob,
de ijsbeer en de ivoormeeuw. we navigeren in onze zodiacs langs de ijsschotsen van Lomfjordshalvøya en verkennen de vogelkliffen van Alkefjellet met zijn duizenden kortbekzeekoeten. Aan de oostzijde van de Hinlopen Straat, zullen we een landing proberen maken op Augustabukta in Nordaustlandet, de thuisbasis van rendieren, rietganzen, walrussen en broedende ivoormeeuwen. In de omgeving van Torrelneset, zullen we de poolwoestijn van Nordaustlandet ontdekken, naast 's werelds 3e grootste ijskap die dicht bij zee ligt. we wandelen langs een prachtige kustlijn, bedekt met gladde rotsen die gedurende duizenden jaren gebeeldhouwd werden door de branding. Wie weet ontmoeten we onderweg een walrus.

Dag 7 - 8: BARENTSZEILAND

In Freemansundet plannen we om aan wal te gaan bij Sundneset op Barentszeiland (Barentsøya) en er een bezoek te brengen aan een oude trapperhut. Daarna maken we een stevige wandeling doorheen de toendra op zoek naar rendieren en brandganzen. Later cruisen we zuidwaarts naar Diskobutka, langs de westzijde van Edgeøya. Na een zodiaccruise door de ondiepe baai, landen we op een strand dat bezaaid ligt met walvisbeenderen en boomstammen, die vanuit Siberië hierheen gedreven werden. We kunnen ook klimmen naar de rand van een smalle geul; bewoond door duizenden drieteenmeeuwen, samen met zwarte zeekoeten en Grote Burgemeesters. Tijdens het broedseizoen, patrouilleren poolvossen en ijsberen - vooral de wijfjes met jonge welpen - er aan de voet van de kliffen, op zoek naar jonge vogels die uit de nesten op de richels gevallen zijn.

Indrukwekkende vogelkolonies op Storfjord Spectaculaire bergen van Hornsund

Dag 9: HORNSUND

we beginnen de dag met rustig te cruisen langs de zijfjorden in de spectaculaire omgeving van Hornsund in zuidelijk Spitsbergen, terwijl we genieten van het landschap dat gedomineerd wordt door torenhoge bergtoppen. De top van Hornsundtind gaat tot 1431m hoog en Bautaen laat duidelijk zien waarom vroege Nederlandse ontdekkingsreizigers de naam Spitsbergen - puntige bergen - aan het eiland gaven.

Er zijn ook 14 prachtige gletsjers in het gebied dat ook uitstekende kansen biedt om zeehonden en/of ijsberen te zien.

Dag 10: DE KEULENFJORD

Vandaag landen we op Ahlstrandhalvøya aan de monding van de Van Keulenfjorden. De stapels Belugaskeletten (een kleine witte walvissoort), als resten van de 19e eeuw slachtpartijen, zijn een blijvende en spijtige herinnering aan de gevolgen van ondoordachte uitbuiting. Gelukkig werd op de Beluga geen jacht gemaakt tot ze uitgestorven waren en kunnen ze nog steeds lokaal gezien worden.
Wanneer we 's namiddags door Recherchefjorden cruisen, kunnen we aan het hoofd van de fjord een toendraomgeving verkennen waar vele rendieren zich komen voeden.

Dag 11: LONGYEARBYEN

Terugkeer naar Longyearbyen om er van boord te gaan voor de transfer naar de luchthaven en de vlucht naar Brussel/Oostende.

Uitzonderlijke fauna

• Zeer rijke en gevarieerde fauna
en flora, een paradijs voor natuurliefhebbers

• Unieke kans om ijsberen, walrussen, poolvossen en andere pooldieren te zien in hun natuurlijke omgeving

• Adembenemende poolomgeving
met gletsjers, fjorden en ijsbergen maar ook toendra's en planten- en bloemenvelden

• Kennismaking met de geschiedenis van de walvisvaart

Reisweg

Spitsbergen - Volledige omvaart met Asteria Expeditions

Armenië - Unesco-werelderfgoed en prachtige natuur AANRADER

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/