Cruise op de Douro - MV Spirit of Chartwell | 8 dagen

Dag 1 : BRUSSEL - PORTO (D)

Vertrek met een rechtstreekse lijnvlucht naar Porto.

Onthaal en transfer naar de MV Spirit of Chartwell. Inscheping in de namiddag.

's Avonds geniet u van een welkomstcocktail bij zonsondergang op het zonnedek en een diner aan boord.

Vertrekpunt van deze cruise is Porto In Porto schepen we in aan boord van de MV Spirit of Chartwell

Dag 2 : PORTO - ENTRE OS RIOS (O + L + D)

Na het ontbijt volgt een geleid stadsbezoek in Porto, de 2de stad en haven van Portugal. U passeert elegante bruggen, waaronder de 19de-eeuwse ijzeren brug van Gustav Eiffel en enkele uit de 20ste eeuw die de 2 stadsdelen met elkaar verbinden. Ze zijn ware stadsemblemen. Tijdens deze rondrit krijgt u een mooi beeld van het gezellige oude stadsgedeelte, de Ribeira. Maar, de autocar brengt u eveneens tot aan de kust van de Atlantische Oceaan.

Daarna bezoekt u het modernere gedeelte van de stad met onder meer het Casa da Musica, het concertgebouw. Op weg naar de kathedraal, komt u ook voorbij de hoogste kerktoren van de stad, de Torré dos Clérigos. Het mooie Sao Bento station, gebouwd aan het eind van de 19de eeuw is vernoemd naar het klooster dat eerder op deze plek stond. In 1916 is de centrale hal geheel bedekt met azulejos die oude ambachten en gebeurtenissen uit de rijke geschiedenis van Noord-Portugal uitbeelden.

De hoogste kerktoren van Porto: de Torré dos Clérigos Het mooie Sao Bento station met het prachtige tegelwerk

Tot slot bezoek aan een portokelder met degustatie in Vila Nova de Gaia, bekend voor zijn groot aantal wijnkelders waar de Portowijnen langzaam liggen te rijpen. In de late namiddag 'Vintage Port Wine Celebration', een voorstelling van enkele zeer authentieke portwijnen op het schip.

Overnachting in Entre-os-Rios aan boord van het schip

Dag 3 : ENTRE OS RIOS - LAMEGO - REGUA (O + L + D)

In de voormiddag uitstap naar Lamego, de meest historische stad van de Dourovallei. De eerste koning van Portugal werd er gekroond en de eerste fles wijn gebotteld. In dit kleurrijk charmant stadje ziet u mooie middeleeuwse gebouwen waaronder de kathedraal uit de 12de eeuw, het bisschoppelijk paleis en een Moorse kasteelruïne.

De hoogste kerktoren van Porto: de Torré dos Clérigos Geniet van het schilderachtige decor van de Douro

U bezoekt de bekende bedevaartkerk Nossa Senhora de Remédios. De bedevaartgangers beklommen in het verleden de meer dan 700 treden van de dubbele trap voor de kerk op de knieën! De trap is op de tussenliggende terrassen prachtig versierd met azulejos. Eenmaal boven geniet u van een prachtig uitzicht over de streek. U heeft er ook de mogelijkheid om het museum van Lamego te bezoeken. Het huisvest een interessante collectie schilderijen van Portugese kunstenaars en Vlaamse wandtapijten.

Aankomst in Regua.

Deelname aan een kookdemonstratie aan boord.

Diner in een wijnboerderij - Quinta.

Overnachting aan boord van het schip.

Dag 4 : REGUA - CASTELO RODRIGO - BARCA D'ALVA (O + L + D)

Na het ontbijt vertrek naar Castelo Rodrigo, een middeleeuws dorpje langs de hoogvlakte. Het strekt zich uit tot voorbij de grens met Spanje en is 1 van de 12 mooiste Portugese parochies. Het dorp zou gesticht zijn door Alfonso IX van León, als geschenk aan graaf Rodrigo Gonzalez de Girón, die zorgde voor de inwoners en het dorp zijn naam gaf. De pelgrims onderweg naar Santiago de Compostela kwamen hierlangs. Het verhaal gaat zelfs dat Franciscus van Assisi hier overnachtte tijdens zijn bedevaart. 16de-eeuwse huizen in Manuelino-stijl sieren de heel smalle straatjes. Joden, Arabieren en Christenen leefden er eeuwen vreedzaam samen.

Captain's Diner en Portugees muzikaal optreden.

Overnachting aan boord in Barca d'Alva.

Dag 5 : BARCO D'ALVA - SALAMANCA - BARCO D'ALVA (O + L + D)

's Morgens vertrek voor een dag Salamanca. Deze charmante Spaanse stad ademt een bijzondere sfeer uit. Bezoek aan de universiteit met een prachtige barokke patio en de façade in plateresco-stijl, het bijzondere 'House of Shells', de levendige Plaza Mayor en de gotische 'nieuwe kathedraal' uit de 16de eeuw die verbonden is met de oude.

Lunch in een typisch Spaans restaurant met Flamenco-optreden. Nadien is er vrije tijd voorzien in het oude stadscentrum om de stad op eigen tempo te bezichtigen of om te genieten van de plaatselijke winkels en terrasjes.

's Avonds barbecue aan boord en overnachting in Barca d'Alva.

Dag 6 : BARCO D’ALVA - VILA REAL - MATEUS - REGUA (O + L + D)

In de voormiddag scherpt u uw kennis bij tijdens een lezing over 'Portugal today'. In de namiddag bezoek aan het 18de-eeuws Casa de Mateus. Dit prachtige landhuis in Vila Real, op 70 km van Porto, is wereldberoemd door de Mateus-rosé, waar het zijn naam aan gaf. Deze rosé wordt al sinds de jaren '40 niet meer in de wijngaarden van het paleis verbouwd, maar het gebouw staat wel nog afgebeeld op het etiket. Het huis is omgeven door prachtige tuinen. In het interieur springen de rijk bewerkte houten plafonds in het oog, net als de meubels uit verschillende tijdperken, schilderijen, zilveren voorwerpen en keramiek.

Overnachting aan boord in Regua.

Dag 7 : REGUA - ENTRE-OS-RIOS - PORTO (O + L + D)

Vandaag vaart u vanuit Regua terug naar de monding van de Douro-rivier, de stad Porto. Onderweg luncht u in de charmante Quinta da Aveleda waarna u vanuit Entre-os-Rios verder gaat naar uw eindbestemming.

's Avonds vaart het schip doorheen de gezellige haven van Porto met afscheidsdiner aan boord.

De hoogste kerktoren van Porto: de Torré dos Clérigos Porto by night

Dag 8 : PORTO - BRUSSEL (O)

Ontscheping na het ontbijt.

Transfer naar de luchthaven van Porto en rechtstreekse lijnvlucht naar Brussel.

• De mooiste vaarroute van Europa tussen rustgevende valleien

• Een van de kleinste maar meest historische luxeschepen op de Douro

• Portugese en Spaanse folklore aan boord

• Porto-degustatie en kookdemo

• Alle dranken tijdens de maaltijden aan boord inbegrepen

• Flamencoshow in het Spaanse Salamanca

Vaartraject

8-daagse riviercruise op de Douro

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/