Armenië - Unesco-werelderfgoed
in een overweldigend natuurkader

11-daagse begeleide cultuurreis Armenië - Unesco-werelderfgoed in een overweldigend natuurkader

Als het ware verscholen in de Kaukasus, ligt de verborgen parel Armenië. Een prachtig land, bezaaid met Unesco-werelderfgoed. Het staat garant voor eeuwenoude kerkjes en kloosters in een adembenemend natuurlandschap, verrassende antieke steden en pure gastvrijheid. Onbekend is onbemind? Niet meer na deze 11-daagse groepsreis.

Armenië

Yerevan, een van de oudste steden ter wereld

In de schaduw van de Ararat berg ligt Yerevan, een van de oudste steden ter wereld. Ooit was dit een belangrijk knooppunt op de handels- en karavaanroutes. In het begin van de 20ste eeuw werd de stad volledig herbouwd in Sovjetstijl. U vindt er taltijke musea, de bibliotheek van Yerevan met talloze oude Armeense geschriften.

Ontdek de wortels van het christendom
Bezoek aan diverse Unesco-kloostersn
Delijan, ook gekend als 'klein Zwitserland'

Armenië in het kort

Georgië en Armenië kaart

Oppervlakte: Armenië heeft een oppervlakte van 29.800km² en is iets kleiner dan België.

Geografie: Het land wordt doormidden gesneden door een bergketen die deel uitmaakt van het Zuid-Kaukasisch massief. Deze bergketen kent toppen van boven de 4.000m. In het noordoosten ligt een van de hoogste gelegen zoetwatermeren in de wereld. In het zuidwesten ligt de iets lager gelegen vruchtbare Ararat hoogvlakte. De rest van het land bestaat uit heuvels en bergketens, droog en dor, afgewisseld met groene valleien.

Godsdienst: Het grootste gedeelte van de bevolking is christelijk. In de omgeving van Armeense kerken en kloosters vindt u de typerende stenen kruisen of kachkars. Volgens Armeens gebruik dient u in een kerk een kaars aan te steken.

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/