Welkom in de Salento regio in de hak van de laars van Italië We ontdekken deze prachtige regio met uitstappen naar Alberobello en de barokke hoofdstad Lecce De kathedraal in Otranto met haar prachtige mozaïekvloer, daterend  uit de 12e eeuw Otranto was ooit de hoofdstad van de Terra d'Otranto In Lecce wandelen we langs het Piazza Sant'Oronzo met zijn amphitheater In Otranto bewonderen we het kasteel en de kathedraal Per boot bezoeken we Azzurra en de grotten van Zinzulusa Het oude gedeelte van Lecce is gelegen op een eiland en wordt verbonden met het vasteland door een brug In het klasse wijnhuis Schola Sarmenti wacht ons een wijndegustatie Puglia is in Italië de voornaamste producent van olijven De oude Grieken noemden de stad Taras, en de Romeinen noemden deze Tarentum Trulli zijn ronde, kegelvormige bouwwerken die werden opgetrokken zonder mortel en bekroond met een dubbelwandig kegeldak De traditionele woningen bestaan meestal uit een 3 of 4 modules Alberobello bestaat uit zo'n 1.400 trulli - het meervoud van trullo: witgekalkte puntmutshuisjes die teruggaan tot de 15e eeuw Martina Franca, een fotogeniek oud stadje vol barokke gebouwen Martina Franca is één van de vele pareltjes in het prachtige Puglia Bari, de hoofdstad van Apulië met haar smalle straatjes, prachtige kathedraal en basiliek Hier bezoeken we oa. het kasteel Het charmant Locorotondo, met zijn witte huisjes en concentrische straatjes In de exclusieve Masseria 'Torre Maizza Savelletri' genieten we ten slot van een afscheidsdiner

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/