De oorsprong van de stad Palermo gaat terug tot de tijd van de Fenicische kolonisatie in de 7de eeuw voor Christus De dom van Monreale is het hoogtepunt van de Arabisch-Normandische bouwkunst op Sicilië Het drukke interieur biedt een mix van Byzantijnse, Islamitische en Romaanse architectuur met vroeg-gotische elementen De kathedraal van Palermo daterend uit 1185 vormt het kroonjuweel van de Palermitaanse kroon De Martorana kerk uit de 12de eeuw naast de San Cataldo kerk met de typerende rode koepels In de catacomben van het Kapucijnenklooster bevinden zich 8.000 lichamen netjes gerangschikt op sociale status, beroep en geslacht De zoutpannen van Trapani en Marsala worden al sinds de Oudheid gebruikt om zout uit te winnen Volgens de overleveringen is het sfeervolle Erice gesticht ter ere van Venus, godin van de vruchtbaarheid, de schoonheid en de liefde Op de top van de Monte Barbaro vindt u de ruïnes van het Hellenistische theater Selinunte, een van de belangrijkste archeologische vindplaatsen, is een mooi voorbeeld van Fenicische en Griekse cultuur In De Vallei van de Tempels nabij Agrigento ontdekt u de tempel van Concordia met zijn 34 zuilen De Romeinse Villa del Casale (Unesco) toont de grootste en mooiste mozaïeken uit de klassieke oudheid Noto, na de aardbeving van 1693 heropgebouwd in somptueuze Siciliaanse barokstijl Syracuse (Unesco), een ware parel die maar liefst 3.000 jaar aan mediterrane geschiedenis samenbrengt De Fontana di Artemide in Syracuse is een indrukwekkend art nouveau monument van de Griekse godin Artemis, ook gekend als Diana bij de Romeinen Het gezellige eiland Ortigia vormt de thuisbasis van tal van barokke monumenten Catania met de Piazza del Duomo, het kloppend hart in het centrum met de olifantenfontein, het symbool van de stad en de rijkversierde barokke gevel van de kathedraal De Fontana dell'Elefante of  Olifantenfontein is het symbool van Catania Sicilië. Taormina is een bruisend klein stadje met leuke restaurants, mooie winkels en veel oudheid Het amfitheater van Taormina biedt een mooi zicht op de zee en de oude stad met de Etna op de achtergrond

Armenië - Unesco-werelderfgoed en prachtige natuur AANRADER

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/