Welkom in Wenen, de stad van muziek, Jugendstil, barok, musea, stadsparken, Sissi... Het prachtige Schloss Schönbrunn in Wenen is een van de belangrijkste culturele erfgoederen van Oostenrijk De Gloriette was het laatste onderdeel van de tuinaanleg en hij diende als blikvanger aan het einde van de tuin Het vergulde Secessionsgebouw uit 1898 was de plek waar de kunstenaars van de Secession-stroming - de Oostenrijkse variant van de Jugendstil - elkaar ontmoeten Aangezien dit mensen waren die zich van de Academie hadden afgescheurd, was het bij het ontwerp bedoeld om de draak te steken met het classicisme De koepel bestaat uit honderden vergulde laurierbladeren en laurierbessen en kreeg al snel de bijnaam 'de gouden kooi' Genieten van een lokaal caloriebommetjes op de Naschmarkt De schitterende Carolus Borromeuskerk van de beroemde architect Johann Fischer von Erlac vormt het hoogtepunt van de Weense barok Het interieur van de Carolus Borromeuskerk is rijkelijk versierd met reliëfs, fresco's en altaarstukken Wienzelie, de bekende boulevard waar Otto Wagner heel wat architecturale parels heeft nagelaten Het Majolikahaus van architect Otto Koloman Wagner, Oostenrijks architect en een van de toonaangevende figuren in de Wiener Secession Met grillige elementen die doen denken aan de stijl van Gaudí en bonte kleurcombinaties vormt het Hundertwasserhaus een uniek bouwwerk van de stad De Sint-Leopoldkerk, een van de meesterwerken van Otto Wagner en de allereerste kerk in Europa in modernismestijl Voor de glasramen van de Sint-Leopoldkerk deed Wagner een beroep op collega Moser Het Wiener Musikverein geldt als een van de mooiste en akoestisch beste zalen van de wereld De Stephansdom, een opvallend gotisch kathedraal met een monumentale zuidertoren en het icoon van Wenen De Stephansdom is een van de mooiste gotische bouwwerken in Oostenrijk met een toren die 136 m boven Wenen uitsteekt De Oostenrijkse barok is een ware levenskunst met als hoogtepunt het Schloss Belvedere, twee gebouwen met tussenin feeërieke tuinen in terrasvorm Dit voormalige paleis herbergt de Oostenrijkse Nationalgalerie met onder andere 'De Kus' van Klimt De architecten Prix, Swiczinsky en Holzer boekten internationaal succes met hun speciale bouwwerken: zoals deze Gasometer gebouwen

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/