14-daags programma

Een Zuid-Afrikaanse exploratie | 14 dagen

14-daagse individuele selfdrive, vertrek op aanvraag

Dag 1: BRUSSEL - JOHANNESBURG (O)

Vlucht vanuit Brussel naar Johannesburg.

Dag 2: JOHANNESBURG - WATERBERG (D)

Na de verwelkoming neem je jouw huurwagen in ontvangst. Vervolgens rijd je door naar Waterberg in het Entabeni Game Reserve of het Welgevonden Game Reserve. De regio wordt gekenmerkt door een unieke biodiversiteit met een ruige bush, mooie bergtoppen en veel watervallen. Twee overnachtingen.

Waterberg wordt gekenmerkt door een unieke biodiversiteit met ruige bush, mooie bergtoppen en vele watervallen Een witte neushoorn in het Entabeni Game Reserve

Dag 3: WATERBERG (O + L + D)

Vandaag verken je verder het Entabeni Game Reserve. Het ligt in een prachtige setting met mooie zichten, omvat 22.000ha en geldt als Big Fivepark.

Dag 4: WITRIVIER - HAZYVIEW (O)

Rit naar Hazyview waar het Drakensgebergte eindigt bij de Magoebaskloof. In de groene heuvels van de provincie Mpumalanga ligt de bekende Panoramaroute. Langs deze route kan je genieten van de bijzondere rotsformaties van de Blyde River Canyon, zoals de Drie Rondavels, Bourke's Luck Potholes en van het uitzicht door God's Window. Twee overnachtingen.

Dag 5: HAZYVIEW (O)

Een bezoek aan het vroegere goudzoekersplaatsje Pilgrim's Rest behoort tot de mogelijkheden. Je kan er ook voor opteren om naar de Debengeni Falls te wandelen. Dit is een reeks kleinere watervallen die samen 80m naar beneden storten.

Dag 6: KRUGER NATIONAL PARK - SABI SAND (O + D)

Het wereldberoemde Kruger National Park biedt een unieke wildervaring. Van alle particuliere wildparken grenzend aan het Kruger Park, biedt Sabi Sand het spectaculairste wild. Je vindt hier dezelfde grote aantallen wilde dieren als in het Kruger Park maar er zijn veel minder toeschouwers. Twee overnachtingen.

Het wereldberoemde Kruger National Park biedt een unieke wildervaring In de privéreservaten zijn de wegen niet geasfalteerd en is het toegestaan om offroad te rijden, waardoor je het wild dicht kan naderen

Dag 7: KRUGER NATIONAL PARK - SABI SAND (O + L + D)

's Morgens en 's middags maak je een gamedrive. In de privéreservaten zijn de wegen niet geasfalteerd en is het toegestaan om offroad te rijden, waardoor je het wild dicht kan naderen. De Sabi- en de Sandrivier voeren het hele jaar door water aan zodat de dieren er ook in het droge seizoen kunnen blijven.

Dag 8: SWAZILAND (O)

Swaziland is een apart koninkrijk in het oosten van Zuid-Afrika. Het heeft een prachtig groen, heuvelachtig landschap in het noorden en veel typische Afrikaanse dorpjes. In dit kleine land liggen drie wildparken waar je gamedrives kan maken: Mlilwane, Hlane en Mkhaya. De zeer grote populatie neushoorns in Mkhaya, die je tijdens een wandelsafari kan observeren, is zeer bijzonder. Het prachtige Ngwenyakristal dat je in vrijwel alle souvenirwinkels in Zuid-Afrika vindt, wordt in Swaziland gemaakt. Voor houtsnijwerk kan je terecht op de lokale markt in Mbabane. Een overnachting.

Dag 9: ST. LUCIA - INDISCHE OCEAAN (O + D)

Zuid-Afrika heeft veel prachtige stranden en een lange kustlijn aan de Indische Oceaan. In de zomer - van november t.e.m. maart - komen zeeschildpadden naar het strand van St. Lucia om er hun eieren te leggen. Ook snorkel- en duikliefhebbers halen hier hun hart op. De warme Golfstroom uit Mozambique trekt kleurrijke tropische vissen aan die zich tussen de koraalriffen bevinden. Het koraalrif zorgt hier voor rustig water en heerlijke snorkelmogelijkheden. Dit gebied werd door de Unesco tot werelderfgoed uitgeroepen. Twee overnachtingen.

Dag 10: ST. LUCIA - INDISCHE OCEAAN (O + D)

Profiteer nog een dagje van de strandgenoegens en de wateractiviteiten die de omgeving biedt.

Dag 11: ZULULAND - HLUHLUWE-UMFULOZI GAME RESERVE (O + D)

Het Hluhluwe–Umfolozi Game Reserve werd opgericht ter bescherming van de laatste witte neushoorns in de provincie KwaZulu-Natal. Hluhluwe/Umfolozi is een park waar je voortdurend dieren kan spotten. Dit heeft te maken met de open glooiende savannes. Het Hluhluwedeel van het park levert de meeste ‘sightings' op, het Umfolozideel is rustiger. Veel voorkomende dieren zijn nyala's, zebra's, impala's, gnoes, buffels, leeuwen, luipaarden, genetkatten, stekelvarkens, olifanten en de witte en zwarte neushoorn. Twee overnachtingen.

Hluhluwe/Umfolozi is een park waar u de hele tijd dieren zie Een witte neushoorn in het Entabeni Game Reserve

Dag 12: HLUHLUWE-UMFULOZI GAME RESERVE (O + L + D)

Observeer nog een dagje de dieren in het park, de ongerepte natuur, de glooiende heuvels, de bossen en de wouden.

Dag 13: DURBAN - JOHANNESBURG – BRUSSEL (O)

Na een laatste gamedrive gaat het richting Durban waar je de vlucht naar Johannesburg en aansluitend je terugvlucht naar Brussel neemt.

Dag 14: BRUSSEL

Verlenging De Kaap

Maak uw reis nog onvergetelijker met onze 9-daagse extensie in de Kaap provincie.

• Grondige verkenning

• Natuur, cultuur en gastronomie

• Spectaculaire gamedrives

• Inclusief Swaziland

• Mogelijke verlengingen

Een Zuid-Afrikaanse exploratie

Armenië - Unesco-werelderfgoed en prachtige natuur AANRADER

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/