8-daags Programma

De 3 Baltische Landen - Vilnius, Riga en Tallinn | 8 dagen

8-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 19 juli 2020

Dag 1: BRUSSEL – VILNIUS

Vertrek vanuit Brussel per lijnvlucht naar de Litouwse hoofdstad Vilnius. Privé-onthaal en verwelkoming met champagne-cocktail, avondmaal en overnachting.

Dag 2: VILNIUS

Bezoek aan de voornaamste bezienswaardigheden van de Oude Stad met de kathedraal, de Gediminastoren en de Peter & Pauluskerk. We brengen ook nog een bezoek aan de oude universiteit.

In de namiddag uitstap naar Trakai, het prachtig gerestaureerd middeleeuws kasteel, idyllisch gelegen aan het Galve meer. Trakai was de voormalige hoofdstad van het prinsdom van Litouwen. We bezoeken er het gotisch - in baksteen opgetrokken - kasteel uit de 15e eeuw. Het versterkt kasteel werd waarschijnlijk gebouwd als verdediging tegen de voorbijtrekkende kruisvaarders. De rode dakpannen, steile torens en idyllische ligging zorgen ervoor dat het een sprookje lijkt, maar niets is minder waar.

Vilnius, in 2003 culturele hoofdstad van Europa  De 48 meter hoge Gediminastoren is door zijn ligging op de heuvel het meest prominente gebouw van de stad

Terugrit naar Vilnius voor avondmaal en overnachting.

Dag 3: VILNIUS - RIGA

Vandaag transfer naar de 'Berg der Kruisen', de symbolische plek bij uitstek voor de Litouwers. Grensovergang naar Letland, met bezoek aan één van de mooiste barokkastelen van het land: het Rundale Paleis. Het ontwerp van deze 18e eeuwse zomerresidentie is van de hand van de beroemde Italiaanse architect Rastrelli, die ook het Winterpaleis in Sint-Petersburg ontwierp.

Via het heuvellandschap zetten we onze drielandentocht verder naar Riga, hoofdstad van Letland.

Installatie en avondmaal in ons **** hotel.

Dag 4: RIGA

Riga, de grootste van de 3 Baltische hoofdsteden, werd in 1201 gesticht door de Duitse bisschop Albert. In deze oude Hanzestad kan u eindeloos door de oude steegjes wandelen.

Bezoek aan de oude stadRiga werd in 1201 gesticht door de Duitse bisschop Albert

Bezoek aan de oude stad, het kasteel van Riga, de kathedraal, de Sint-Peterskerk, de Zweedse poort, de gildehuizen en het monument van de vrijheid. De Dom van Riga werd gebouwd in 1211. Het is de grootste kerk van de Baltische landen. Het orgel bezit 127 stemregisters en 6718 orgelpijpen.

De Zweedse Poort in RigaEén van de rijkste straten van Europa op gebied van Art-Nouveau

In de namiddag is er een vrije wandeling voorzien langs één van de rijkste straten van Europa op gebied van Art-Nouveau.

Avondmaal en overnachting in ons hotel.

Dag 5: RIGA

In de voormiddag geleide uitstap naar het Gauja National Park en de stad Sigulda. In 1207 werd hier door de Orde van de Zwaardbroeders een kasteel gebouwd. Tegenwoordig vinden we er enkel nog een ruïne terug.

In de heuvels rond het dorp ligt het kasteel van Turaida, dat in de 17e eeuw gedeeltelijk vernietigd werd toen de kruitkamer getroffen werd door de bliksem.

Het Gaujas National Park is het oudste en grootste natuurgebied van LetlandIn de heuvels rond het dorp ligt het kasteel van Turaida

Vlakbij het kasteel staat een houten kerk waar de 'Roos van Turaida' ligt begraven. Zij was een 19-jarig meisje dat in 1620 door een Poolse officier werd vermoord in de grotten rond de vesting. Volgens de overlevering was zij verliefd op een tuinman van een nabijgelegen dorp, maar werd zij door de officier in de val gelokt.

Na de middag is er vrije tijd voorzien in de levendige stad Riga.

Dag 6: RIGA - TALLINN

Vertrek uit Riga naar Tallinn. We rijden langs de kust en bezoek Parnu. Vervolgens doorkruisen wede Noord-Estse bossen en bereiken Tallinn.

Tallinn, één van de best bewaarde Hanzesteden van Europa

Avondmaal en overnachting te Tallinn.

Dag 7: TALLINN

Volle dag gewijd aan Tallinn, één van de best bewaarde Hanzesteden van Europa. Bezoek aan de stadsmuren met oa. de Domkerk, de Alexander Nevsky kathedraal, het middeleeuws stadhuis en het Gildehuis.

Na de middag staan ene bezoek aan het Kadriorg Palace en Kumu, het museum voor hedendaagse kunst op het programma.

Afscheidsdiner in het restaurant Maikrahv.

Dag 8: TALLINN - BRUSSEL

Vrije voormiddag. Transfer naar de luchthaven voor terugvlucht naar Brussel.

• Begeleide rondreis met alle hoogtepunten

• Centraal gelegen **** hotels

• Bezoek aan KuMu, het Kustmuseum van Tallinn

• Bezoek aan het Barokke Rundale paleis

• Bezoek aan een van de mooiste Art-Nouveau patriminia van Europa

De Baltische landen

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/