Armenië, verscholen in de Kaukasus

Het Armeense rijk was in de 1ste eeuw voor Christus een van de machtigste in Azië. Het omvatte gebieden die nu bij Georgië, Azerbeidzjan, Turkije, Syrië, Libanon, Irak en Iran horen. Vanaf de 4de eeuw werd Armenië eeuwenlang bezet door verschillende volkeren, zoals Byzantijnen, Arabieren, Turken, Mongolen en Perzen.

In de schaduw van de Ararat- berg ligt Yerevan, een der oudste steden ter wereld Een chatsjkar is een traditioneel Armeens gedenkteken die aantreffen op begraafplaatsen zoals dat van Noraduz

In 301 nam het land als eerste ter wereld het christendom aan als staatsreligie. Niettegenstaande het verleden van dominantie en de omringende moslimlanden, wist Armenië zijn tradities en nationale fierheid te behouden. Dankzij hun oosters christendom waren ze steeds aan het Westen gehecht.

Armenië is gekenmerkd door z'n vele oude kerken en kloosters Reizen door Armenië betekent reizen langs werelderfgoed tegen de achtergrond van besneeuwde bergen

De landschappen met eeuwige sneeuw op de ruwe bergtoppen van de machtige Kaukasus en de vulkaan Ararat zijn adembenemend. Een gebied vol contrasten. Als oudste christelijke staat ter wereld herbergt Armenië heel wat kloosters en historische gebouwen.

• Op zoek naar de diepste wortels van het christendom

• In de schaduw van de Araratberg ligt Yerevan, een der oudste steden ter wereld

• Bezoek aan unieke Unesco-monumenten: Geghard en Echmiadzin

• Verblijf in een luxehotel in het centrum van Yerevan

Cultuurreis Armenië

Cultuurreis Armenië

Armenië - Unesco-werelderfgoed en prachtige natuur AANRADER

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/