Jerash in het Noorden is vooral gekend voor zijn uitgebreide archeologische site Heel wat architecturale elementen van Jerash zijn intact opgegraven Het fort van Ajlun is het enige islamitische kasteel in Jordanië Het woestijnkasteel Quseir Amra, met de bekende fresco's (Unesco) Jachttaferelen versieren de binnenmuren van het Quseir Amra woestijnkasteel Amman, gebouwd op verschillende heuvels, is samen met Jericho en Damascus een van de oudste steden ter wereld Amman, de fascinerende hoofdstad van Jordanië met duizenden jaren aan geschiedenis In Wadi Al-Seer ligt het schilderachtig Iraq al-Amir met de ruïnes van een Ozymandisch fort Op elke hoek van het bijzondere Iraq al-Amir fort zijn leeuwen afgebeeld De Neboberg is – volgens de Bijbel – de plaats waar Mozes uitkeek over het Beloofde Land De spectaculaire King's Highway of koningsweg, die het spoor van de oude handelsroutes volgt In de Sint Joriskerk in Madaba bevindt zich een 6e eeuwse vloermozaïek die een kaart van Palestina voorstelt De geel, roze tot zelfs blauw gekleurde rotsen van Petra waren het decor voor Steven Spielberg's Indiana Jones film Goed verscholen in de smalle kloof ligt het bekendste Al Khazneh, 'De Schatkamer' Deze Unesco stad is gelegen in een kloof in de heuvels en gedeeltelijk in de rotsen uitgehakt Petra by Night, een onvergetelijke ervaring waarbij de hele kloof verlicht wordt met meer dan 1.500 kaarsen Enkele kilometers ten noorden van Petra ligt Klein-Petra, ook wel bekend als Siq Al Barid Treed in de voetsporen van Lawrence of Arabia tijdens een jeeptocht door de woestijn Het bijzondere Sun City Camp***** biedt een unieke woestijnervaring tijdens een nachtje onder de sterren De Dode Zee, niet echt een zee maar het laagst gelegen meer ter wereld

Armenië - Unesco-werelderfgoed en prachtige natuur AANRADER

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/