Culturele ontdekking van de Baltische Staten | 8 dagen

8-daagse rondreis in internationaal gezelschap, vertrek elke zondag van 27 maart tem 16 oktober 2022

Dag 1: BRUSSEL - VILNIUS

Vertrek naar Vilnius in Litouwen. Transfer naar het stadcentrum.
Overnachting in het Radisson Blu Lietuva hotel**** of gelijkwaardig.

Dag 2: VILNIUS - TRAKAI KASTEEL - VILNIUS (O)

U bezoekt de voornaamste bezienswaardigheden van de oude stad: de witte kathedraal van Vilnius, de 48m hoge Gediminas-toren, de Peter- en Pauluskerk met mooi interieur, de Sint-Annakerk in flamboyante gotiek, de Poort van de Dageraad en het indrukwekkende gebouwencomplex van de oude universiteit.

U bezoekt de voornaamste bezienswaardigheden van het oude stadsgedeelte van VilniusHet uit bakstenen opgetrokken kasteel van Trakai

In de namiddag maakt u een uitstap naar Trakai, de voormalige hoofdstad van het prinsdom van Litouwen. U bezichtigt het gotisch, in baksteen opgetrokken en prachtig gelegen versterkt kasteel uit de 15de eeuw. Het werd waarschijnlijk gebouwd ter verdediging van de voorbijtrekkende kruisvaarders. De stad is mooi omgeven door meren.

Dag 3: VILNIUS - KRUISENHEUVEL - RINDALE - RIGA (O)

De rit brengt u naar de Kruisenheuvel, een bedevaartsoord dat een van de heiligste plaatsen in Litouwen werd. Het exacte aantal is niet gekend maar duizenden kruisen, groot en klein, sieren de heuvel.

De Kruisenheuvel werd opgericht ter nagedachtenis aan de slachtoffers van oorlogen en verdrukking Een van de mooiste barokkastelen van het land: het Rundale paleis

U steekt de grens met Letland over en bezoekt een van de mooiste barokkastelen van het land: het Rundale Paleis. Deze 18de-eeuwse zomerresidentie werd ontworpen door de beroemde Italiaanse architect Rastrelli, die eveneens het Winterpaleis in Sint-Petersburg ontwierp. Het paleis wordt ook wel het Versailles van Letland genoemd. Een waar architecturaal hoogtepunt.
U rijdt verder naar Riga, de hoofdstad van Letland.

Overnachting in het Radisson Blu Latvija **** hotel of gelijkwaardig.

Dag 4: RIGA (O)

Riga, de grootste van de 3 Baltische hoofdsteden, werd in 1201 gesticht door de Duitse bisschop Albert. In deze oude Hanzestad kan u eindeloos door de oude steegjes wandelen. U bezoekt de Oude Stad, het kasteel, de sierlijke kathedraal, de lutherse Sint-Peterskerk, de Zweedse poort die een onderdeel van de stadsmuren vormt, de 3 Broeders die de ontwikkeling van de huizenbouw laten zien, de prachtige gildehuizen en het Vrijheidsmonument.

Riga, de grootste van de 3 Baltische hoofdsteden, werd in 1201 gesticht door de Duitse bisschop Albert De alomtegenwoordige art nouveaustijl van Riga

De gotische Dom van Riga, gebouwd in 1211, is de grootste kerk van de Baltische Staten. Het orgel, een van de beste in Europa, bezit 127 stemregisters en 6.718 orgelpijpen.

In de namiddag is er mogelijkheid om de alomtegenwoordige art nouveaustijl te bewonderen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd veel van deze bouwstijl in Europa vernield, maar de Letse hoofdstad bulkt er van. De beste voorbeelden zie je in de Alberta-, Elizabetes-, Valdemara- en Strelniekustraat, maar ook elders zie je nog fraaie Jugendstilgebouwen.

Dag 5: RIGA - GAUJA NATIONAL PARK & SIGULDA (OPTIONEEL) - RIGA (O)

's Morgens is er een optionele uitstap mogelijk naar het schilderachtige Gauja National Park en de historische stad Sigulda midden in het park. In 1207 bouwde de Orde van de Zwaardbroeders hier een kasteel, nu vervallen tot ruïne. Het kasteel van Turaida ligt in de heuvels rond Sigulda. In de 17de eeuw werd het gedeeltelijk vernietigd toen de bliksem de kruitkamer trof.

Het schilderachtige Gauja National Park In de 17de eeuw werd het kasteel van Turaida gedeeltelijk vernietigd toen de bliksem de kruitkamer trof

In een houten kerk vlakbij het kasteel ligt de 'Roos van Turaida' begraven. Zij werd in 1620 als negentienjarig meisje door een Poolse officier vermoord in de grotten rond de vesting. De overlevering vertelt dat ze verliefd was op een tuinman van een vesting in de buurt, maar de officier lokte haar in de val. Na de middag geniet u van vrije tijd in het levendige Riga. Er zijn een aantal optionele bezoeken/excursies mogelijk.

Overnachting in het Wellton Riverside **** hotel.

Dag 6: RIGA - TALLINN (O)

Via het gezellige kuststadje Parnu rijdt u naar Tallinn, de hoofdstad van Estland. Overnachting in het Radisson Blu Olümpia **** hotel of gelijkwaardig.

Dag 7: TALLINN (O)

De dag is volledig gewijd aan Tallinn, een van de best bewaarde Hanzesteden van Europa. De stadstoer brengt u naar de stadswallen, het Toompeakasteel dat ook wel de Burcht van Tallinn genoemd wordt, de witte domkerk, de sierlijke Alexander Nevski-kathedraal, het middeleeuws stadhuis op het Raadhuisplein en het Gildehuis.

Het Toompeakasteel dat ook wel de Burcht van Tallinn genoemd wordt De sierlijke Alexander Nevski-kathedraal in Tallinn

Nadien bezichtigt u het populaire Kadriorgpark en het museum voor hedendaagse kunst KUMU.

Overnachting in het Radisson Blu Olümpia **** hotel of gelijkwaardig.

Dag 8: TALLINN - BRUSSEL (O)

Vrije ochtend/dag, afhankelijk van het uur van uw terugvlucht.
Transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht naar Brussel

• Cultuur en geschiedenis in de charmante hoofdsteden

• Intrigerende bezoeken zoals het kasteel Trakai, de Kruisenheuvel en het Kadriorg-park

• Inbegrepen transfers

• Ter plaatse begeleid, in internationaal gezelschap

• Mogelijkheid om eigen accenten te leggen met optionele uitstappen/bezoeken

De Baltische Staten

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/